Курсова робота «Заощадження», 2009 рік

З предмету Гроші та кредит · додано 25.04.2010 20:20 · від Sazke · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. Глава 1.Сутність, види та роль заощаджень. 1.1. Трактування сутності заощаджень іноземними та вітчизняними економістами. 1.2. Класифікація видів заощаджень. 1.3. Роль заощаджень у соціально-економіч­ному розвитку країни. Глава 2.Сучасні тенденції формування заощаджень населення в Україні. 2.1. Доходи та витрати населення України. 2.2. Теперішній стан депозитів в Україні. Глава 3.Проблеми та перспективи стимулювання заощаджень населення. 3.1. Проблеми заощаджень населення. 3.2. Взаємозалік кредитів та депозитів. 3.3. Перспективи стимулювання заощаджень населення. Висновок. Література.

Висновок

Споживання є найважливішим компонентом ВВП, який у більшості країн світу впродовж останніх десятиліть у середньому становить дві третини сукупних видатків на купівлю товарів і послуг. Після сплати домогосподарствами податків у їхньому розпорядженні залишається використовуваний дохід, котрий, як відомо, йде на споживання і заощадження. Споживання – це видатки на придбання товарів і послуг для задоволення потреб людей. Заощадження є тією частиною використовуваного доходу, що не витрачається на споживання. Які ж основні складові споживання? Найважливіші з них — продукти харчування, одяг, взуття, книги, предмети особистої гігієни тощо. Розрізняють три групи видатків домогосподарств на споживання: на товари тривалого користування, на предмети поточного вжитку та на послуги. Немає сімей, які б витрачали свій використовуваний дохід однаково. Але статистичні обстеження виявили певні закономірності розподілу доходів сімей між продуктами харчування, одягом та іншими важливими статтями споживання. Незаможні сім'ї витрачають на продукти харчування більшу частину свого використовуваного доходу. Зі зростанням доходу видатки на деякі статті харчування збільшуються. Люди з вищими доходами споживають продукти харчування вищої якості, зокрема дорожчі овочі, фрукти, м'ясо тощо. Проте збільшення видатків на харчування в разі зростання доходів відбувається до певної межі. Загалом зі збільшенням доходів частка видатків на продукти харчування зменшується. Ця закономірність споживання стосується не лише домогосподарств, а и нації в цілому. Наприклад, у США видатки на продукти харчування становлять близько 20% використовуваного доходу, у країнах Західної Європи — в середньому 25%, а в країнах, що розвиваються, — слизько 60%. Зі збільшенням доходів сімей зростають видатки на одяг, відпочинок, автомобілі. Водночас зростання доходів приводить до того, то частина їх не споживається, а заощаджується. Найбідніші сім'ї по спроможні заощаджувати взагалі. Нерідко вони беруть позичку або витрачають свої попередні заощадження, і найбідніші родини стають ще більшими боржниками. Економічні дослідження показують, що саме використовуваний дохід визначає рівень споживання та заощадження. Умови існування рівноваги на ринку благ у повному обсязі можна виявити тільки на основі комплексного аналізу його взаємодії з іншими макроекономічними ринками. У той же час прийняття припущення про штучну еластичність пропозиції благ при заданому рівні цін дозволяє знайти специфіку взаємодії попиту та пропозиції на ринку благ у кейнсіанській концепції, що зв'язує величину споживчого попиту з поточним обсягом національного доходу. Навіть у цьому випадку існує лише одна величина національного доходу, що відповідає рівновазі на ринку благ.

Коментар модератора

40 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?