Курсова робота «Міністерство фінансів України як орган державного фінансового контролю», 2009 рік

З предмету Фінанси · додано 25.04.2010 16:13 · від Ватрушка · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Нормативно-правові основи діяльності міністерства фінансів україни 4 1.1. Сутність та роль Міністерства фінансів України, його завдання, права та обов’язки. 4 1.2. Організаційно-правові основи діяльності та структура Міністерства фінансів України 11 Розділ 2. Аналіз і оцінка діяльності міністерства фнансів україни 14 2.1. Роль Міністерства фінансів України у процесі підготовки і виконання державного бюджету 14 2.2. Особливості здійснення державного фінансового контролю Міністерством фінансів України 17 Розділ 3. Основні напрямки покращання діяльності та розвитку міністерства фінансів україни 22 Висновки 30 Список використаної літератури 31 Додатки

Висновок

В Україні, як і в будь-якій іншій країні, головним державним органом, який проводить фінансову політику держави є Міністерство фінансів України.

Теоретичні основи дослідження сутності Міністерства фінансів показали, що розходжень у визначенні поняття «Міністерство фінансів» майже не існує. Більшість науковців використовують поняття, що викладене у Положенні про Міністерство фінансів України: Міністерство фінансів України (Мінфін) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом міністрів України. Мінфін є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації єдиної державної фінансової, бюджетної, податкової, митної політики, політики у сфері державного внутрішнього фінансового контролю, випуску та проведення лотерей, розроблення та виробництва голографічних захисних елементів

Міністерство очолюється Міністром, який призначається Верховною Радою України в установленому законодавством порядку.

До сфери управління Міністерства фінансів належать наступні установи та організації: Науково-дослідний фінансовий інститут, Державний гемологічний центр України, Державне сховище дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, Музей декоративного та коштовного каміння.

Успішне функціонування державних фінансів можливе лише за наявності правової основи. Для її формування Міністерство фінансів розробляє проекти Законів України з питань фінансів, бюджету, податків, постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів. На їх основі розробляються інструкції про порядок їхнього застосування у відповідних економічних умовах.

Розглянувши функції, що покладені на Мінфін, можно виділити наступні: організація роботи зі складання і виконання загальнодержавного бюджету;методичне керівництво роботою в галузі бюджетного, фінансового планування і фінансування народного господарства;ведення обліку і складання звіту про виконання загальнодержавного бюджету;підготовка інформаційних матеріалів і доповідей Кабінету Міністрів України про хід виконання бюджетів.

Дослідивши діяльність Мінфіну і зробивши висновок про недосконалість його організаційних механізмів та процесів, ми запропонували наступні шляхи покращання діяльності та розвитку Міністерства фінансів України:

- підвищення правового статусу Мінфіну шляхом ухвалення Закону України «Про Міністерство фінансів України»;

- вирішення питання визначення ролі Міністерства фінансів в сфері розробки та реалізації державної економічної політики, макроекономічного прогнозування;

- покладання на Мінфін функції методологічного та методичного керівництва фінансовими потоками у країні;

- Надання Мінфіну повноважень щодо визначення державної політики у сфері грального бізнесу, а завдання щодо визначення політики відносно функціонування та розвитку лікеро-горілчаного і тютюнового виробництва ввести до Положення про Міністерство фінансів.

- на Мінфін необхідно покласти функції регулювання страхової діяльності всіх форм власності та безпосереднє управління системою державного страхування;

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?