Курсова робота «Міжнародна конкурентоспроможність України XXI ст.: передумови, чинники та складові формування», 2008 рік

З предмету Макроекономіка · додано 25.04.2010 14:18 · від Лена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Реферат 3 Вступ 4 1. Теоретико-методологічні засади аналізу конкурентоспроможності національної економіки 6 1.1. Конкурентоспроможність як макроекономічна категорія 6 1.2. Чинники впливу на формування конкурентоспроможності національної економіки 10 2. Конкурентоспроможність України в міжнародному й історичному Контексті 15 2.1. Результати Індексу Глобальної Конкурентоспроможності в 2007-2008 рр16 2.2. Положення України в Індексі Глобальної Конкурентоспроможності17 2.3. Динаміка конкурентоспроможності України протягом останього десятиріччя 22 3. Першочергові завдання стратегії забеспечення конкурентоспроможності національної економіки 24 Висновки 28 Перелік посилань 29 Додатки 31

Висновок

Наближення економіки України до світових та європейських господарських процесів детермінує необхідність подальшого поглиблення ринкових реформ, здійснення широкомасштабних структурних перетворень, прискорення інституційних змін, відчутного скорочення тіньового сектору. Надзвичайно важливим є вивчення і глибокий аналіз провідних тенденцій розвитку світових ринків, міжнародного поділу праці з метою повнішого та ефективнішого включення економіки України в сучасні цивілізаційні процеси. На сучасному етапі розвитку зовнішньоекономічної політики нашої держави доцільним напрямом економічної інтеграції є одночасна співпраця з структурами світового господарства, а не безоглядна спрямованість на якийсь один інтеграційний напрям.

Конкуренція є не другорядним нюансом, а мотором економічного зростання як для економіки, так і для окремої фірми. На мікрорівні конкуренція — це сила, яка стимулює компанії до пошуку нових шляхів досягнення менших витрат виробництва, або отримання більшого випуску при таких самих витратах. На макрорівні конкуренція забезпечує лише компанії, які найкраще виживають в умовах постійної боротьби та удосконалення використання ресурсів.

Щоб розвивати свій конкурентний потенціал, Україні слід використовувати три головних переваги, що виділяють її при порівнянні з аналогічними країнами: великі розміри внутрішнього ринку, достатньо високий рівень освіти населення й високу здатність до інновацій.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?