Курсова робота «Фінанси домогосподарств», 2009 рік

З предмету Фінанси · додано 22.04.2010 20:20 · від Сизон Ірина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Теоретичні основи фінансової діяльності домогосподарства 1.1. Сутність та призначення домогосподарств 1.2. Джерела формування фінансів домогосподарств 1.3. Роль домогосподарств в економіці світу Висновки до розділу Розділ 2. Аналіз соціально-економічного становища домогосподарств в україні за2007-2008рр. 2.1. Порівняльна характеристика соціально-економічного становища домогосподарств України та Німеччини у 2007 р. 2.2. Витрати та ресурси українських домогосподарств у I півріччі 2008 року Висновок до розділу Розділ 3. Стратегії виживання домогосподарств Висновки до розділу Висновок Список літератури

Висновок

Таким чином можна зробити висновок, що домогосподарство - це економічна одиниця, що складається з одного та більше чоловік, які ведуть спільне господарство, що забезпечує економіку факторами виробництва і використовує зароблені на цьому кошти для поточного споживання товарів та послуг і заощадження з метою задоволення своїх потреб.

Проте з погляду мікроекономічного рівня господарювання провідною виступає, безумовно, функція споживання. Повнота і транзитивність переваг, раціональність вибору - це основні властивості порядку переваг домогосподарства, хоча ними перелік не вичерпується.

З'ясування властивостей переваг індивіда підводить до розуміння того, як можна виміряти корисність певного набору благ, які може обрати індивід. В економічній теорії щодо цього є дві концепції: кількісна і порядкова. В свою чергу, обираючи план споживання, домогосподарство прагне реалізувати той фінансове можливий план, якому воно віддає перевагу перед іншими, оскільки він означає для нього найвищу корисність. План споживання, який при цьому бюджетному обмеженні дає індивіду максимум корисності, називають оптимальним планом споживання. Вироблення оптимального плану споживання зводиться до зіставлення бажань індивіда, представлених його перевагами, та можливостей, передбачених бюджетним обмеженням.

На попит домогосподарства впливає сукупність факторів, серед яких найвагомішими є переваги, розмір доходу, рівень цін, обсяг майна домогосподарства. Таким чином, можна стверджувати, що дослідження домогосподарства як споживача виходить з того, що домогосподарство має певний доход, за рахунок якого задовольняє свої потреби. В свою чергу, розмір отримуваного доходу залежить від того, за якою ціною і в якому обсязі домогосподарство продає належні йому виробничі фактори.

Найбільш вагомим фактором виробництва, який має домогосподарство, є праця. Продаючи свій робочий час згідно з діючими ставками заробітної плати (погодинними, тижневими, місячними, річними), індивіди отримують постійне джерело доходу, за рахунок якого фінансується поточне споживання. Проте, витрачаючи свій час на отримання доходу, індивід відмовляється від альтернативної можливості - не працювати, тобто від вільного часу, що також є одним з важливих благ, яке споживає індивід. Нестача вільного часу призводить до неповноцінного відтворення особистості, передчасного старіння організму. Інакше кажучи, індивід стоїть перед вибором: більше працювати і відповідно більше споживати ринкових благ або більше відпочивати.

Дослідження показали, що домогосподарства при визначенні споживання часто орієнтуються не на поточні доходи, а на бажаний рівень споживання й життєві стандарти. Залежно від фази життєвого циклу домогосподарства може існувати стійка позитивна або негативна різниця між поточними доходами й витратами.

За інформацією Держкомстату України, за результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств середньомісячні сукупні доходи одного домогосподарства в І півріччі 2008 р. склали 1746 грн. Міське домогосподарство одержувало в середньому на місяць 1831 грн., сільське - 1558 грн.

Ознайомлення з досвідом розвинених країн виявило загальні підходи до побудови механізму державного соціального захисту населення. До них належать: фінансування на державному рівні мінімального розміру соціальних гарантій; випереджальний перегляд рівня грошових виплат населенню в умовах інфляції (випереджальна індексація доходів), що виключає нові звернення за соціальною допомогою.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?