Курсова робота «Е. Макінтайр «Після чесноти»»

З предмету Культура · додано 22.04.2010 18:11 · від Танятко · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Тривожне припущення 2. Природа сучасних моральних незгод і твердження емотивізму 3. Емотивізм: соціальний зміст і соціальний контекст 4. Попередня культура та просвітницький проект обґрунтування моралі 5. Чому просвітницький проект обґрунтування моралі мусив зазнати невдачі? 6. Деякі наслідки невдачі проекту Просвітництва 7. «Факт», пояснення та експертиза 8. Характер узагальнень у суспільній науці та відсутність у них спроможності передбачення 9. Ніцше чи Арістотель? 10. Чесноти в героїчних суспільствах 11. Чесноти в Афінах 12. Арістотелеве розуміння чеснот 13. Середньовічні аспекти і обставини 14. Природа чеснот 15. Чесноти, єдність людського життя та поняття традиції 16. Від окремих чеснот до чесноти як такої та після чесноти 17. Справедливість як чеснота: зміна концепцій 18. Після чесноти: Ніцше чи Арістотель, Троцький і св. Бенедикт

Висновок

Мова моралі нині перебуває у безладі. Цей безлад виник внаслідок панування в культурі різновиду мови, в якому концептуальні уламки різних частин минулого виявилися змішаними докупи у приватних та публічних дискусіях.

Відтоді, як віру в арістотелівську телеологію було дискредитовано, моральні філософи намагалися розробити альтернативні раціональні секулярні погляди на природу і статус моралі, але всі ті спроби фактично зазнали невдачі, і Ніцше найвиразніше відчув цю невдачу.

Ніцшеанська людина знаходить своє благо не в соціальному світі, а втому, що з глибин її самої диктує свій власний закон та власний перелік чеснот.

У Арістотелі він бачить перш за все філософа, що поставив головну тему традиції чеснот, яка є ресурсом цілої традиції дії, мислення і дискурсу. Точно так само і Ніцше служить для Макінтайра передвісником того бачення моральних проблем, що знайшло своє яскраве вираження в емотивіських і екзистенціоналіських ученнях про мораль.

Варто мати на увазі ту важливу обставину, що Ніцше і Арістотель Макінтайра цікавлять не самі по собі, а як представники двох діаметрально протилежних поглядів на мораль.

Як висновок Макінтайр пише, що арістотелівська традиція може бути відновлена у спосіб, що відроджує зрозумілість та раціональність наших моральних та соціальних настанов та зобов’язань.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?