Реферат «Особливості провадження у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», 2004 рік

З предмету Право · додано 21.04.2010 15:05 · від Таня · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Умови, за яких справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, підвідомчі суду 5 2. Перелік юридичних фактів, підвідомчих встановленню в судовому порядку 7 3. Провадження у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення 15 Висновки 19 Список використаних джерел 21

Висновок

Положення римського права, згідно з яким спірне позовне судочинство відокремлювалося від безспірного, добровільного, було відтворене цивільним процесуальним законодавством сучасних держав.

У цивільному процесі існує такий вид судочинства, який дозволяє заінтересованій особі встановлювати у судовому порядку юридичні факти для подальшого здійснення відповідних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів. Цей вид судочинства пов'язаний зі справами, що розглядаються судом в порядку окремого провадження. Серед цих справ і справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Необхідність захисту прав та охоронюваних законом інтересів виникає не тільки у тих випадках, коли права та інтереси порушуються чи оспорюються. інколи з'являється потреба у встановленні таких обставин, що є підставою для здійснення суб'єктивних прав. Особа, яка має будь-яке право, не може його здійснювати через те, що факти, які це право підтверджують, не є очевидними і потребують перевірки та підтвердження відповідними доказами. Встановленню таких фактів у судовому порядку слугує окреме провадження, які є самостійним різновидом цивільного судочинства.

Суду підвідомчі справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення суб’єктивних прав громадян.

Встановлення фактів, що мають юридичне значення має важливе значення для розвитку правових відносин та забезпечує захист прав і охоронюваних законом інтересів громадян та організацій.

Умови, за яких справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, підвідомчі суду, визначені ст.271 ЦПК.

Перелік юридичних фактів, підвідомчих встановленню в судовому порядку, наводиться в ст.273 ЦПК. Однак він не є вичерпним. Суд може встановлювати й інші факти, які мають юридичне значення, зокрема визнання батьківства, прийняття спадщини, володіння будинком на праві власності тощо.

Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, розглядаються за загальними правилами цивільного судочинства з винятками та доповненнями, зазначеними у законодавстві.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?