Курсова робота «Управління ліквідністю та платоспроможністю підприємства», 2010 рік

З предмету Фінансовий менеджмент · додано 20.04.2010 18:26 · від Irina · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Сутність і значення ліквідності та платоспро-можності для забезпечення стабільного фінансового Стану підприємства 5 Розділ 2. Управління ліквідністю і платоспроможністю підприємства 12 2.1. Коротка характеристика фінансово-господарської діяльності підприємства 12 2.2. Використання моделі Баумоля та Міллера-Орра в управлінні грошовими активами 18 2.3. Управління дебіторською заборгованістю та її вплив на ліквідність і платоспроможність підприємства 24 2.4. Взаємозв’язок між ліквідністю та управлінням прибутком підприємства 27 2.5. Створення системи управління грошовими активами на аграрних підприємствах та контролю за їхньою ефективністю 31 Розділ 3. Шляхи покращення управління ліквідністю і платоспроможністю підприємства 36 Висновки 40 Список використаних джерел 42 Додатки

Висновок

Фінансово-економічний аналіз господарської діяльності ФГ „Таврія-Скіф” дав позитивні результати. Підприємство протягом 2007 – 2009 рр. отримувало прибуток, який має тенденцію до зростання. Так, у 2009 рр. на 1 грн. середньорічної вартості капіталу отримано 39,2 коп. прибутку.

Поряд із зростанням рентабельності капіталу на 8,2 пункти порівняно з 2007 р. загальний коефіцієнт ліквідності зменшився з 2,03 до 2,04, але все ж перевищує нормативне значення. Таке зростання рентабельності та зменшення коефіцієнта ліквідності підтверджує твердження, що задачі одночасного досягнення необхідної рентабельності та ліквідності, як правило, вступають у протиріччя.

Розрахунок інтегрованого показника фінансового стану ФГ „Таврія-Скіф” підтверджує розрахунки рентабельності капіталу і вказує на дуже добру фінансову діяльність підприємства. Інтегрований показник фінансового стану зріс у 2009 р. до рівня 8,88.

На основі вивчення управління ліквідністю і платоспроможністю підприємства можна зробити наступні висновки.

Описані моделі Баумоля та Міллера-Орра щодо управління грошовими активами використати для ФГ „Таврія-Скіф” неможливо. Але в господарстві доцільно використовувати платіжний календар, як один із способів виявлення періодів із дефіцитом грошових коштів.

ФГ „Таврія-Скіф” використовує консервативний тип кредитної політики. Але кредитні умови в 2009 р. дещо послабились в 2008р. вони мали вигляд 3/5net 21, тоді як у 2007 р. 4/3net 14. Такі зміни призвели до зростання середнього терміну дебіторської заборгованості з трьох до восьми днів, а суми дебіторської заборгованості з 7,35 тис. грн. до 54,24 тис. грн.

Поріг рентабельності у 2009 р. становив 661,6 тис. грн. а запас фінансової стійкості у 2009 р. показує, що за умови зменшення чистого доходу на 74,4 % (1922,6 тис. грн.), операційна діяльність залишається беззбитковою. Досягнення ФГ „Таврія-Скіф” порогу рентабельності та його перевищення дає йому можливість поповнювати високоліквідні активи підприємства і тим самим забезпечувати ліквідність підприємства.

В якості пропозиції щодо поліпшення показників ліквідності і платоспроможності підприємства та управління ними можуть бути використані наступні:

- для підвищення коефіцієнта абсолютної ліквідності необхідно залучити поточні фінансові інвестиції. Такий захід для ФГ„Таврія-Скіф” можливий, оскільки інвестиційна привабливість забезпечується високими показниками рентабельності за останні роки (загальна рентабельність капіталу становить у 2009 р. 39,2 %) і як наслідок своєчасністю виконання зобов’язань за кредитними операціями;

- оскільки, фінансового відділу у ФГ „Таврія – Скіф” не має, то покласти функції управління ліквідністю і платоспроможністю підприємства на бухгалтерію господарства;

- для покращення управління дебіторською заборгованістю підприємству необхідно складати класифікацію надходження за строками надходжень, що забезпечить господарству можливість порівняння фактичних результатів платежів із умовами кредиту.

- при збільшенні обсягів реалізації за рахунок надання кредиту порівнювати додатковий прибуток із додатковими витратами на оформлення кредиту, інкасацію боргу та прямих фінансових витрат;

- для зменшення нестачі грошових активів в певні періоди року (наприклад у березні, відповідно до складеного платіжного календаря на 2005 р.) використовувати кредитну лінію.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення