Курсова робота «Управління проблемними кредитами в практиці українських і зарубіжних банків», 2009 рік

З предмету Банківська справа · додано 19.04.2010 11:54 · від Серхио · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні аспекти управління проблемними кредитами банку 5 1.1. Сутність і класифікація банківських кредитів 5 1.2. Управління проблемними кредитами в практиці українських банків 8 1.3. Управління проблемними кредитами в практиці зарубіжних банків 12 Розділ 2. Дослідження впливу фінансової кризи 2008 року на зростання кількості проблемних кредитів в українських банках 15 2.1. Причини і наслідки світової фінансово-економічної кризи 2008 року для України 15 2.2. Аналіз управління проблемними кредитами в практиці українських банків в період фінансової кризи 19 Розділ 3. Пропозиції щодо зниження зростання частки проблемних кредитів під впливом фінансової кризи 23 3.1. Способи й методи захисту від проблемних кредитів 23 3.2. Схеми погашення проблемної і простроченої заборгованості 27 3.3. Колекторські організації як спосіб боротьби з проблемними кредитами 29 Висновок 32 Список використаної літератури 34 Додатки 36

Висновок

Українська банківська система зазнала значних збитків із поширенням світової фінансово-економічної кризи. В першу чергу це пов’язано із девальвацією національної валюти і зростанням частки проблемної заборгованості в банках. Українська практика в 2008 році використовувала два методи боротьби із заборгованістю — реабілітація й ліквідація. Більш прийнятним для кредитора й позичальника звичайно залишався перший метод, оскільки передбачав знайдення прийнятного варіанта для обох сторін. Другий варіант означав процедуру банкрутства позичальника і розпродажу його активів. Західна практика використовувала методи продажу кредитів, сек’ютиризації, страхування кредитних ризиків. Ці методи є, на мій погляд, більш дієвими, оскільки передбачають стягнення заборгованостей спеціалізованими структурами.

Велику роль у зростанні частки неповернення кредитів відіграла глобальна фінансова криза, батьківщиною якої є США. Невдала державна програма іпотечного кредитування призвела до банкрутства великої кількості американських банків й інших фінансових установ, що призвело до розповсюдження кризи платоспроможності, а також до поширення рецесійних процесів у світову економічну систему. Хвиля кризи докотилась і до України і вдарила в першу чергу по банківському сектору. Основний фінансовий ресурс банків — кредитування дав збій, частки проблемної заборгованості в кредитному портфелі провідних українських банків зросли у рази.

Для боротьби з цим явищем, для підтримання ліквідності власних активів українським банкам слід підійти до цього питання диференційовано, а саме використовувати досвід, як європейський, так і власний. На моє переконання, найдієвішими методами боротьби є продаж кредитів, страхування кредитних ризиків, а також звернення до спеціалізованих (колекторських) компаній. Саме в колекторських установах є більш оптимальних пакет способів впливу на проблемних позичальників.

Вивчення проблеми неповернення кредитів в сучасних умовах фінансової кризи є надзвичайно актуальним, оскільки дана проблема є однією з основних причин кризи банківського сектору української економіки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення