Курсова робота «Кредит, його сутність, форми і види», 2009 рік

З предмету Методика викладання дисциплін · додано 19.04.2010 11:53 · від сухОФрукт · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Психолого-педагогічні особливості учнів старшого шкільного віку та їх вплив на вибір форм і методів навчання. 1.1. Характеристика психолого-педагогічних особливостей учнів старшого шкільного віку. 1.2. Особливості вибору методів та форм навчання для старшокласників. 2. Розробка тематичного плану з дисципліни «Основи економіки». 2.1. Мета і завдання економічної дисципліни. 2.2. Навчальна програма предмету. 2.3. Термінологічний словник. 3. Науково-методична розробка з теми «Кредит, його сутність, форми і види». 3.1. Методична розробка уроку засвоєння знань. 3.2. Методична розробка комбінованого уроку. Висновки Список використаної літератури Додатки

Висновок

Економіка – суспільна наука, яку необхідно вивчати в школі з метою формування інтелектуально-розвинених суб’єктів економічних відносин. Але при викладанні слід враховувати такі факти як психологічні особливості учнів, зокрема старшокласників, специфіки курсу і кожної теми окремо.

Дана курсова робота з метою закріплення знань, вмінь та навичок з курсу «Методика викладання економіки». Я навчився складати план, розробляти уроки та організовувати сам процес.

Під час її виконання ставилося завдання з’ясувати особливості економічної освіти в Україні, зокрема тієї частини, що реалізується у школі та виявити найважливіші характерні ознаки викладання економіки для учнів старшого шкільного віку. Курс «Основи економіки» викладається в школі протягом останніх двох років з метою ознайомлення учнів з економічними поняттями, а також сформувати світогляд повноцінного суб’єкта ринкової економіки. Але під час написання курсової, я звернув увагу на те, що на вивчення такої важливої дисципліни як «Основи економіки» у державному компоненті освіти виділено дуже мало навчального часу, за який донести до учнів всю багатогранність і фундаментальність економічної науки та дати ґрунтовні знання практично неможливо. Вчитель повинен володіти неабияким педагогічним і організаторським хистом, щоб за одну годину на тиждень викликати зацікавлення в учнів до такого важкого предмету як «Основи економіки».

Розгляд кожної теми спрямований на закладення в «учнівські голови» певного економічного підґрунтя, яке знадобиться їм у житті.

Так, в курсовій роботі мною була розроблена тема «Кредит, його сутність, форми і види». Дана тема викладається в другому семестрі одинадцятого класу і має за мету навчити учнів основним поняттям, допомогти усвідомити сутність кредиту, його роль в економіці та житті людини.

Викладач, який прагне зацікавити учнів до вивчення даного предмету, повинен здійснити на них позитивний вплив. Будь якому педагогу, особливо тому, який тільки розпочинає свою діяльність, слід використовувати індивідуальний підхід до кожного учня. У своїх уроках я прагну зацікавити учнів, надаючи їм можливість висловити власну думку з приводу теми, а також за бажанням учні можуть самі підвести підсумки уроку.

Головним завданням методики викладання економіки у старших класах середньої школи я визначаю формування сприятливого навчального клімату та активізацію діяльності учнів у процесі вивчення дисципліни.

Викладач – митець, який створює майбутнє, вкладаючи в юні голови доцільні знання, і формує свідомість та світогляд молодого покоління.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?