Курсова робота «Сучасний стан докторської освіти в Європі та США», 2009 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 17.04.2010 22:06 · від Ирина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Походження докторського ступеня 1.1Докторський ступінь. Класифікація ступенів 1.2. Академічний докторський ступінь 1.3Професійний докторський ступінь 1.4. Ключові особливості Професійного докторства 1.5. Докторантура для практикуючих фахівців 1.6. Основні компетенції доктора філософії: 2. Сучасний стан докторської освіти в Європі. Європейська асоціація університетів. 2.1. Звіт Європейської Асоціації університетів про стан докторської освіти і огляд кращих практик впровадження докторських програм 2.1. 1Організація проекту: учасники і методологія 2.1.2. Результати, що стосуються проблемних питань проекту і питань практики 2.1.2. 1 Структура та організація докторських програм 2.1.2. 2 Присудження ступеня 2.1.2. 3 Структура програм 2.1.2. 4 Підготовка в сфері основних навичок 2.1.2. 5 Європейська трансфертна кредитна система (ECTS) 2.1.2. 6 Дослідницька підготовка і викладання 2.1.2. 7 Особисті плани розвитку 2.1.2. 8 Дослідницьке середовище 2.1.2. 8.1 Дослідницькі групи, кластери і мережі 2.1.2. 9 Тривалість програм 2.1.2. 10 Прийом студентів на навчання 2.1.2. 11 Профіль і статус докторантів 2.1.3. Керівництво, моніторинг і оцінка. Кваліфікаційні вимоги до керівника 2.1.3. 1 Підготовка керівників 2.1.3. 2 Навантаження керівників 2.1.3. 3 Моніторинг і оцінка 2.1.4. Студентські реєстрації та веб-сайти 2.1.5. Вимоги до тез докторанта і процедури захисту 3. Особливості докторських програм у США 3.1. Докторська програма Школи Управління Єльського Університету (Yale School of Management) 3.1.1. Курси 3.1.1. 1 Приклади курсів за «вимогою широти» по різних сферах навчання 3.1.2. Попереднє дослідження 3.1.3. Дисертація 3.1.4. Фінансова Допомога 3.2. Докторські Програми Школи Бізнесу Гарвардського Університету (США) (Harvard Business School – HBS) 3.3. Програми доктора філософії Браунського Університету (Brown University) (США) 4. Приклади докторських програм університетів Європи 4.1. Університет Лідсу (Великобританія) (University of Leeds) 4.2. Університет Бас (University of Bath) (Великобританія) 4.3. Університет Варвік (University of Warwick) (Великобританія) 4.4. Католицький Університет Льовен (K.U. Leuven), Бельгія 4.5. Лейденський Університет (University of Leiden) (Голландія) 4.5.1. Етапи отримання PhD Висновки Список використаних джерел

Висновок

За результатами дослідження сучасного стану докторської освіти можна визначити такі її стратегічні цілі:

■ Зв'язок між докторським та магістерським рівнями викладання, для того щоб забезпечити найкращий перехід між ними, який бере до уваги різні профілі вхідної кваліфікації.

■ Зв'язок між головними сферами дослідження та післядипломними програмами, для підвищення міжнародної конкурентоздатності.

■ Інтеграція післядипломної підготовки у більш велике, більш структуроване середовище, як магістерські чи докторські школи( університети) забезпечуючи кращу соціальну та міждисциплінарну інтеграцію так само як викладання додаткових модулів (напр. викладання методів дослідження чи допоміжних навичок – проектного менеджменту, право інтелектуальної власності, комунікативні та презентаційні здібності, академічне письмо англійською, наукова популяризація та інші вміння).

■ Якість контролю та менторства (спосіб навчання, коли молодий спеціаліст стає напарником досвідченого спеціаліста та переймає корисні вміння, спостерігаючи за роботою професіонала), включаючи відповідальність за нагляд за цими питаннями.

■ Інтернаціоналізація післядипломного досвіду, в окремих випадках навіть створення з’єднаних програм чи сумісних дипломів (ступенів). (Helsinki, Copenhagen, and Trinity).

Наприклад, в Копенгагені є стратегічна ціль, щоб кожна програма мала хоча б один англійськомовний курс, який також посприяє інтернаціоналізації досліджень через придатність потенціальних PhD студентів. Trinity та Bergen прагнуть сприяти вихідній мобільності, використовуючи стимули. Bergen також працює над затвердженням спільних PhD дипломів для збільшення мобільності. Bremen бажає переглянути свої традиційні викладацькі обміни з точки зору дослідження потенціалу кооперації і також у вимірі міжнародного обміну на докторському рівні. [13]

Отже, для глибокого взаємозв'язку європейського простору вищої освіти і європейського наукового простору як двох фундаментальних основ суспільства знань, включення докторських програм в систему вищої освіти представляється його прибічниками необхідним. Таким чином, одночасно з повсюдним впровадженням дворівневої структури, в Європі усе більш активно обговорюється питання про механізми поширення всіх інструментів процесу Болонського на докторські програми. Хоча в рамках Болонського процесу спостерігається стандартизація процесу отримання докторського ступеня, та уніфікація програм підготовки, кожен університет намагається зберегти свою індивідуальність, свої власні надбання у дослідницькій сфері та запровадити інновації у освітні програми.

Таке збереження індивідуальності є важливим і для України, яка зараз має докторську освіту, що базується на двох рівнях. Наших кандидатів наук вже давно прирівнюють до ступеня “PhD”. А для того, щоб перейти на цю загальновизнану кваліфікацію, потрібно реформувати освітню систему та запровадити нові наукові рівні. Що ж стосується ступеня доктора наук, то це надбання, яким ми маємо право пишатися, бо справді вітчизняний рівень доктор наук є набагато вищим ніж рівень доктора філософії у інших країнах світу. Така реформа не тільки значно підвищить авторитет наших учених на світовому рівні, а також надасть нам право відкривати акредитовані програми в університетах та готувати там докторантів. Спираючись на закордонний досвід подібних програм, ми зможемо готувати висококваліфікованих фахівців, які будуть визнані у світі та підвищать наш науково-дослідницький потенціал.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали