Курсова робота «Проблеми збалансування державного бюджету», 2009 рік

З предмету Фінанси · додано 19.04.2010 15:20 · від sanek · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Сутність та теоретичні основи державного Бюджету україни 1.1. Бюджет як економічна категорія 1.2. Бюджетна політика держави, як важлива сфера діяльності держави 1.3. Зарубіжний досвід щодо формування державного бюджету Розділ 2. Структура державного бюджету україни 2.1. Формування доходів бюджету України 2.2. Cистема видатків бюджету Розділ 3. Проблема збалансування державного Бюджету україни та шляхи їх вирішення 3.1. Бюджетний дефіцит як основна проблема збалансування Державного бюджету України 3.2. Шляхи зниження дефіциту бюджету Висновкок. Список використаних літературних джерел Додатки

Висновок

Бюджет є основним засобом впливу на стан економіки. Розміри бюджету (а особливо його дефіциту), характер податкової політики і структура видатків допомагають визначити темпи економічного розвитку, тенденції зміни зайнятості, процентні ставки та цінові зміни. Бюджет об'єднує основні фінансові категорії (податки, державний кредит, державні видатки) в їх взаємодії. Тому під час прийняття окремих бюджетних рішень необхідно враховувати, що визначена державою бюджетна політика обов'язково впливатиме на всі економічні показники.

Крім економічної сфери державний бюджет істотно впливає також на соціальну сферу. У країнах із соціально орієнтованою ринковою економікою роль бюджету в соціальних процесах значно підвищується. Це зумовлено передусім тим, що саме бюджетні кошти разом з позабюджетними фондами є фінансовою базою соціальних перетворень, переходу на новий, вищий рівень соціального обслуговування населення країни. Крім того, державний бюджет покликаний пом'якшувати соціальні наслідки розшарування населення за матеріальним станом (рівнем доходів), що зумовлено переходом до ринку.

Стан економіки визначає бюджетні показники. Останні кілька років бюджет України формувався у складних умовах. Насамперед це відбувалось через неефективне функціонування економіки; поглиблення фінансової кризи; зменшення податкової бази (понад половину підприємств збиткові, частина з них взагалі не працює); масову кризу платежів і значний обсяг бартерних операцій; практично повне зупинення інвестиційної діяльності державного та приватного секторів економіки; високий рівень інфляції; підвищення рівня безробіття; зниження рівня життя населення. Зазначені фактори провокували незбалансованість державного бюджету в напрямі перевищення видатків над доходами (дефіцит бюджету).

Взагалі, бюджетний дефіцит вимагає прийняття енергійних заходів держави щодо його ліквідації. Насамперед – це скорочення витрат бюджету, проте цей шлях досить складний. Реальніше і доцільніше є зміни в податковій і кредитній політиці, які призводять до пожвавлення економічного життя, передусім зростання виробництва і його ефективності. В противному разі дефіцит бюджету стає додатковим найбільш несподіваним з населення. Бюджетний дефіцит – явище майже постійне в економіці кожної країни, тому важливе значення мають його розміри і методи ліквідації.

Іноді незбалансованість бюджету спостерігається як перевищення доходів над видатками (профіцит бюджету).

Отже, розробка і послідовна реалізація заходів, спрямованих на збільшення доходів бюджету і скорочення його видатків, регулювання бюджетного дефіциту, цілеспрямоване керування його розміром у сукупності з іншими економічними антикризовими мірами, будуть сприяти соціально-економічному розвитку нашої країни.

В Україні існує багато проблем, пов’язаних із збалансуванням державного бюджету. Вирішення яких слід проводити враховуючи зв`язок бюджетної політики з бюджетним і податковим реформуванням; взаємозв`язок бюджетів всіх рівнів; зіставляючи можливості платників податків із витратами держави.

Дослідження основних шляхів зниження дефіциту Державного бюджету показало, що найбільш сприятливими у використанні в Україні є скорочення видаткової частини бюджету країни, збільшення доходів Державного бюджету України, а також залучення внутрішніх і зовнішніх позик, використання яких повинно відбуватися виходячи з умов, що склалися в країні.

Таким чином, шляхи збалансування державного бюджету повинні проводитися виходячи з необхідності розвитку виробництва, скорочення дефіциту бюджету, зростання інвестицій та доходів. У цілому ж кінцевою метою їх впровадження мають бути стабілізація і розвиток економіки України.

Коментар модератора

43 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення