Курсова робота «Конституційний Суд України», 2006 рік

З предмету Право · додано 16.04.2010 19:34 · від mokosha · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ І. Конституційний Суд України як єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні Розділ ІІ. Порядок формування та повноваження Конституційного Суду України Розділ ІІІ. Регламент діяльності Конституційного Суду України Розділ IV. Конституційний Суд України в механізмі гарантування прав і свобод людини Висновки Список використаної літератури

Висновок

Конституційний Суд України — це єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні, тобто він є єдиним органом, який уповноважений Конституцією вирішувати питання щодо відповідності конституційним приписам законів та інших нормативно-правових актів, а також дій відповідних посадових осіб.

Завдання Конституційного Суду України полягає в гарантуванні верховенства Конституції України як Основного Закону держави на всій території України.

Діяльність Конституційного Суду України базується на принципах верховенства права, незалежності, колегіальності, рівноправності суддів, гласності, повноти та всебічності розгляду справ і обґрунтованості прийнятих ним рішень.

До складу Конституційного Суду України входять 18 суддів, по шість з яких згідно з порядком, визначеним законом, призначають відповідно Президент України, Верховна Рада України та з’їзд суддів України.

Суддею Конституційного Суду України може бути громадянин України, який на день призначення досяг віку 40 років, має вищу юридичну освіту та стаж практичної роботи за фахом не менше десяти років, володіє державною мовою та проживає в Україні протягом останніх 20 років.

Суддя Конституційного Суду України призначається строком на дев’ять років без права призначення повторно; він вступає на посаду з дня складання ним присяги судді Конституційного Суду України на засіданні Верховної Ради України, яке проводиться за участю Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховного Суду України, не пізніше як за місяць після призначення суддею Конституційного Суду України.

Повноваження судді Конституційного Суду України припиняються в таких випадках: закінчення строку призначення; досягнення суддею шістдесяти п’ятирічного віку; неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров’я; порушення суддею вимог про несумісність; порушення суддею присяги; набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; припинення його громадянства; визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим; подання суддею заяви про відставку або про звільнення з посади за власним бажання.

Закон передбачає дві форми звернення до Конституційного Суду України — конституційне подання та конституційне звернення.

Суб’єктами права звернення до Конституційного Суду України є Президент України, не менше як 45 народних депутатів України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Верховний Суд України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим.

Право на звернення до Конституційного Суду України мають громадяни України, іноземці, особи без громадянства та юридичні особи.

Розгляд Конституційним Судом України справ про офіційне тлумачення Конституції України та законів України відбувається за такими стадіями: 1) звернення до Конституційного Суду України суб’єкта права на конституційне подання або конституційне звернення з письмовим клопотанням про необхідність офіційного тлумачення статей (окремих положень) Конституції України або законів України; 2) попередня підготовка суддею Конституційного Суду питань для їх розгляду Колегією суддів Конституційного Суду України та Конституційним Судом; 3) перевірка цією Колегією або Конституційним Судом України на їх засіданнях конституційного подання (звернення) щодо необхідності в офіційному тлумаченні і прийняття Колегією суддів Конституційного Суду України або Конституційним Судом України рішення про відкриття провадження у справі; 4) розгляд справи на пленарному засіданні Конституційного Суду України і прийняття рішення чи дача висновку.

Отже, Конституційний Суд України є єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні. Він забезпечує ефективність дії системи стримувань і противаг серед вищих державних органів, виступає гарантом конституційного ладу, додержання і захисту прав, свобод і законних інтересів людини і громадянина.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?