Курсова робота «Сутність перехідної економіки: теорія і практика», 2006 рік

З предмету Політична економіка · додано 14.04.2010 16:17 · від galina · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Сутність, риси і типи перехідної економіки. 2. Особливості економічних відносин і різноманітність форм еволюції країн, що розвиваються. 3. Соціально-економічні перетворення у постсоціалістичних країнах на шляху до соціально орієнтованої змішаної економіки. 4. Особливості ринкової трансформації економіки України: проблеми і перспективи. Висновки Список використаної літератури

Висновок

У першому розділі висвітлено теоретичні аспекти, щоб краще зрозуміти зміст перехідної економіки, щоб сформувати своє уявлення про дане явище. Також я детально охарактеризувала концепції „шокової терапії” та „політики градуалізму”. Це дві концепції переходу до ринкового типу економіки. Знати це – дуже важливо. Адже наведені приклади країн, що пішли цими шляхами перетворень, дають можливість зробити висновки і визначити, який шлях кращий, ефективніший.

Також у цій роботі подана інформація про процеси переходу до ринкової економіки Японії, Німеччини, Китаю, країн Центральної Європи і Балтії. Їхні перехідні періоди мають свої характерні риси і методи. Зараз ці країни досягнули високого рівня розвитку, і нам є чому в них повчитися.

Їхні політичні системи у поєднанні з перевагами ринкової економіки виправдані історично: між ними існують політична довіра, партнерство і взаємодопомога; у них стабільне внутрішньополітичне життя і дуже мало причин для політичної дестабілізації; економічні системи ринкових країн є самодостатніми і забезпечують високий рівень життя своїх громадян. Це є свідченням того, що політичні та економічні системи ринкових країн — вагомий аргумент політичної та економічної орієнтації України.

Дуже ускладнює перехід України до ринкової економіки спеціалізація, яка лишилася після розпаду СРСР.

Визначення напрямів структурних перетворень залежить від усвідомлення стану економіки, розуміння теорії макроекономіки, суті й процесу реформ. В Україні поки що домінує думка, що сучасний стан економіки обмежений кризою економічної системи і найближчим часом його буде подолано. Тобто мислення політиків, чиновників, промисловців інерційно зберігає соціалістичну основу, що позначається на інерції самої економічної системи. Сучасний стан економіки є не тимчасово кризовим, а наслідком незворотного розриву між соціалістичним економічним устроєм, в якому виробництво і розподіл координувалися державою, і переходом до ринку, в якому координуючу функцію виконують ціни, підприємництва, можливість вільно розпоряджатися коштами. У перехідний період мали відбутися радикальні зміни виробничої системи. Цього в Україні не сталося передусім тому, що ринкове економічне мислення не утвердилося ні у сфері управління, ні у сфері виробництва.

Та навіть за таких умов Україна ще може досягти успіху у своїх економічних перетвореннях і домогтися зростання життєвого рівня, якщо вона невідступно йтиме курсом фундаментальних реформ.

Коментар модератора

43 стор

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?