Курсова робота «Особливості фінансів підприємств», 2008 рік
З предмету Фінанси · додано 12.04.2010 20:42 · від Катя
Зміст
Висновок
В даній роботі охарактеризовано сутність фінансів підприємств та їх управління. Також розглянуто, в чому полягає організація фінансової роботи на підприємстві. З цього можна зробити наступні висновки.
Фінанси підприємств – це складна економічна категорія. У вітчиз-няній економічній літературі використовується поняття фінансів підпри-ємств як економічних грошових відносин, які виникають в процесі формування, розподілу і використання грошових фондів і доходів підпри-ємств. Ряд сучасних вітчизняних і зарубіжних вчених вважають, що фінанси підприємств – це різноманітні фонди фінансових ресурсів, які створюються і використовуються задля здійснення виробництва і реалі-зації продукції, робіт, послуг. Фінанси підприємств займають основопо-ложне місце у фінансовій системі держави. Вони обслуговують процес створення нової вартості, яка знаходить своє відображення у вартості валового внутрішнього продукту, і забезпечують формування фінансових ресурсів країни через бюджет і позабюджетні фонди.
Фінансові ресурси необхідні підприємству для фінансування виробничого процесу. Їх формують під час організації підприємства і поповнюють протягом періоду його функціонування.
Фінансову роботу на підприємстві здійснює фінансова служба. Завдання фінансиста – раціонально організувати фінансову роботу на під-приємстві, вибирати оптимальні форми фінансування поточної, фінансової та інвестиційної діяльності; ефективно управляти наявними фінансовими ресурсами з метою забезпечення зростання доходів, прибутків і рентабельності підприємства.
Після розгляду сучасного фінансового стану підприємств з’ясовано, що формування моделі економіки ринкового типу об’єктивно вимагає становлення малого підприємництва як повноцінного суб’єкта ринку, зміцнення його ринкових позицій в умовах конкурентного середовища. З розвитком даного сектору економіки пов’язується можливість вирішення низки важливих соціально-економічних проблем загальнодержавного та регіонального значення: забезпечення зайнятості широкого кола безробітного населення, подолання бідності, підвищення рівня ділової активності населення, зміцнення економічного потенціалу території, сприяння розвитку конкуренції у підприємницькому середовищі тощо.
Однією з причин виникнення складної фінансової ситуації на бага-тьох українських підприємствах є низький рівень менеджменту. Саме некваліфіковані та помилкові дії керівництва привели велику кількість суб’єктів господарювання на межу банкрутства. Вихід з такої ситуації можливий завдяки використання таких методів як фінансовій контролінг, оптимізація вкладення коштів в інвестиційну та операційну діяльність, бюджетування, рапортування і контроль у системі оперативного контро-лінгу.
Ці заходи дозволять зорієнтувати управлінських процес на максимізацію прибутку та вартості капіталу власників при мінімізації ризику і зберегти ліквідності та платоспроможності підприємства, визначити стратегічні цілі і розробити фінансову стратегію підприємства; довгострокове фінансове планування: планування прибутків та збитків, балансу, основних фінансових показників.