Курсова робота «Жанрова своєрідність поеми Гоголя "Мертві душі"», 2006 рік

З предмету Література · додано 10.04.2010 15:26 · від Елена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Творча історія „ Мертвих душ ” 1.1. Концепція людини в поемі Н.В. Гоголя "Мертві душі" 1.2. Гоголівський "сміх крізь сльози" у поемі "Мертві душі" Розділ 2. Жанрове та ідейно-художнє новаторство поеми Гоголя „Мертві душі” 2.1. Своєрідність жанру і композиції поеми Гоголя "Мертві душі” 2.2. Особливості поетики „Мертвих душ” 2.3. Суб'єктивність авторських відступів у поемі Н.В. Гоголя "Мертві душі" Висновки Список використаної літератури

Висновок

• У 1835 році Гоголь починає працювати над своєю геніальною поемою "Мертві душі". Відомо, що основою для цього твору послужила "Божественна комедія" Данте.

• По своїй суті, душі безсмертні і невидимі, Гоголь створив їх видимими, показуючи людям, у що перетворився їхній внутрішній світ, щоб люди злякалися, щоб пробудилися від мертвущого сну і намагалися врятуватися, повернути собі живі людські душі.

• З гіркотою усвідомлював Гоголь, що всі ці дрібні і жалюгідні образи уособлюють Росію.

• Знову, згадуючи, що основою композиції "Мертвих душ" послужила "Божественна комедія", ми вже можемо припустити, що в другому томі поеми, що відповідає "Чистилищу" Данте, Гоголь хотів ввести якісь позитивні образи.

• Читаючи "Мертві душі" неважко зрозуміти, як глибоко і щиро любить Гоголь Русь. Ця любов, повага і преклоніння перед великою країною і її народом з'являються перед нами з усією силою і динамічністю в частих ліричних відступах.

• Гоголь вірить у велич батьківщини. Він щирий патріот, а тому він вірить і у велич свого народу, у його здатність гідно існувати, у вміння зберегти своє обличчя і душу.

• Сміх Гоголя може бути добрим і лукавим - тоді народжуються незвичайні порівняння і стилістичні обороти, що і складають одну з характерних рис поеми Гоголя. Описуючи бал і губернатора, Гоголь говорить про розподіл чиновників на товстих і тонких, причому тонкі чиновники, у чорних фраках, які стоять навколо дам, були схожі на мух, що сіли на рафінад.

• Антисоціальність дворянства - жорстокий факт, існування якого жахає Гоголя. Плюшкін, як це не страшно, - типове явище для російського суспільства того часу. Гоголь - різкий і гнівний викривач. Таким він виступає на сторінках "Мертвих душ".

• Сміх Гоголя - не тільки гнівний, сатиричний, а і сміх веселий і ласкавий. Саме з почуттям радісної гордості, якщо можливо так виразитися, говорить письменник про російський народ.

• Гоголь назвав «Мертві душі» поемою, Бєлінський визначив їх жанр як роман. В історії російської літератури затвердилося це визначення Бєлінського, і «Мертві душі», зберігши в підзаголовку слово «поема», визнані геніальним романом з російського життя. «Мертві душі» — дійсно колосальний і зовсім новий російський прозаїчний роман із сучасного життя» — таке визначення жанру «Мертвих душ» у «Історії російського роману».

• Робота над «Мертвими душами», захоплюючи нові сторони життя героїв, змушувала передчувати можливості усе більш широкого розвитку твору, і вже в 1836р. Гоголь називає «Мертві душі» поемою.

• Гоголь давно мріяв написати твір, у "якому б з'явилася вся Русь". Це повинен бути грандіозний опис побуту і характеру Росії першої третини століття. Таким твором стала поема "Мертві душі", написана в 1842 р.

• Світу "мертвих душ" у поемі протипоставлений ліричний образ народної Росії, про яку Гоголь пише з любов'ю і замилуванням

• Отож, жанрове визначення, під яким тоді однозначно розумівся лисичанський добуток, написаний у віршованій формі і романтичний приймалося сучасниками Гоголя по-різному.

• Отже, ми бачимо, що композиція безпосередньо пов'язана з жанром поеми, і гомерівської аналогії тут мають величезне значення. Вони відіграють велику роль у жанровому визначенні і розширюють поему.

Коментар модератора

25 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?