Курсова робота «Будова слова в початкових класах», 2008 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 10.04.2010 15:19 · від Елена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ І. Методика вивчення морфемної будови слова в початкових класах 1.1. Вивчення основи слова і закінчення 1.2. Вивчення кореня слова. Споріднені слова 1.3. Вивчення префікса і суфікса в початкових класах 1.4. Словотворча робота під час вивчення частин слова 1.5. Лексична робота під час опрацювання розділу „Будова слова” 1.6. Застосування ігор та цікавих вправ під час вивчення будови слова Розділ ІІ. З досвіду проведення вчителями уроків за темою „Будова слова”. Методичні рекомендації Висновки Список використаної літератури Додатки

Висновок

В результаті проведеної нами роботи ми можемо зробити наступні висновки:

Система вивчення морфемної будови слова визначає: а)місце морфемної будови слова в загальній системі вивчення програмного матеріалу з мови; б) послідовність роботи над поняттями корінь, суфікс, закінчення, префікс; в) взаємозв’язок між вивченням морфемного складу слова і його лексичним значенням; г) зв'язок роботи над формуванням правопису морфем із засвоєнням словотвору і граматики.

Розуміння основи слова неможливе без усвідомлення поняття закінчення. Діти мають засвоїти такі його ознаки: закінчення — це змінна частина слова (стоїть у кінці слова), яка служить для зв’язку слів у реченні.

Робота над вивченням кореня на уроках мови має забезпечити знання про те, що корінь - головна частина слова, в якій міститься лексичне значення. Слова, що мають однакове значення і спільну частину, називаються спорідненими або спільнокореневими.

Формуючи поняття про префікс, учитель маг довести, що за допомогою префіксів утворюють нові слова (дід — прадід), слова з новими відтінками (дужий - предужий), префікс стоїть перед коренем.

Аналізуючи роль суфіксів у слові, учні мають усвідомити, що суфікс - це частина слова, що стоїть завжди між коренем і закінченням або після кореня; суфіксів може бути декілька. За допомогою суфіксів утворюються нові слова.

У 3 класі знання учнів про склад слова узагальнюються у зв'язку з вивченням частин мови. Учні вчаться знаходити відмінкові та особові закінчення слів, знайомляться з їх правописом, звертають увагу на роль закінчення для зв'язку слів у реченнях та словосполученнях.

Під час аналізу слів за їх будовою треба дотримуватись певної системи в доборі матеріалу, враховувати знання дітей про кожну морфему, переходити від легших випадків до складніших, уникати непосильних для учнів завдань, особливо при визначенні кореня.

Використання лінгвістичної казки на уроці є, безперечно, ефективним засобом мотивації навчальної діяльності. Вдале поєднання розповіді вчителя з яскравою наочністю дає змогу залучити до сприйняття не лише слуховий, а і зоровий аналізатори, що позитивно вплине на запам'ятовування.

Важливим моментом при проведенні уроків з даного розділу необхідно приділяти наочним засобам, оскільки саме вони допоможуть краще засвоїти матеріал школярами: плакати, індивідуальні картки і т.д.

Розробляючи уроки з даного розділу необхідно завжди пам’ятати про мету і основні завдання уроку, вчителю необхідно зацікавлювати учнів і змінювати форму роботи декілька разів протягом уроку.

Коментар модератора

22 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?