Дипломна робота «Експрес-діагностика інфекційних хвороб», 2008 рік

З предмету Медицина · додано 08.04.2010 11:01 · від Lilu · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Теоретична частина 1.1. Загальні положення, обмеження та вимоги до застосування швидких тестів 1.2. Діагностика вірусних інфекцій 1.3. Діагностика інфекцій, викликаних бактеріями 2. Аналітико-дослідницька частина 2.1. Характеристика м. Орджонікідзе 2.2. Функції та структура лікарні 2.3. Основні показники діяльності інфекційного відділення ЦМЛ 2.4. Аналіз діяльності інфекційного відділення 3. Проектно-рекомендаційна частина 3.1. Впровадження експрес-діагностики в інфекційному відділенні Центральної міської лікарні м. Орджонікідзе 3.2. Розрахунок вартості аналізів для діагностики інфекційних захворювань 3.3. Розрахунок вартості аналізів для діагностики інших захворювань 3.4. Розрахунок стартового капіталу та прибутку від провадження експрес-діагностики Висновки Використана література

Висновок

Актуальність теми дослідження – діагностика інфекційних хвороб за короткий час з точністю 100% за допомогою експрес-тестів, які не потребують спеціально підготовленого персоналу.

Інфекційні хвороби займають значне місце в патології людини. Щорічно в Україні реєструється 9 - 9,5 млн. випадків інфекційних захворювань, число померлих досягає 5 тисяч чоловік, понад 15% працевтрат при тимчасовій непрацездатності доводиться на інфекційну патологію. В 2007 році в порівнянні з попереднім число носіїв вірусу імунодефіциту збільшилося на 41%.

В країні реєструється 54 нозологічні форми інфекційних захворювань. Щорічно на них хворіють від 8 до 10 млн. осіб, що становить третю частину загальної захворюваності від усіх причин. Але фактична інфекційна захворюваність сягає більш значних чисел, враховуючи недостатність, неточність офіційної реєстрації внаслідок зменшення останнім часом кількості звернень за медичною допомогою, а також у зв'язку з введенням платних послуг за діагностичні дослідження в комерційних структурах, завдяки слабкій матеріально-технічній оснащеності державної діагностичної служби та інших чинників.

Проаналізувавши діяльність інфекційного відділення за 2007-2005 роки, можна зробити висновки, що зростає захворюваність населення на інфекційні хвороби. Це пов’язано з екологічним становищем навколишнього середовища (водний фактор), з їжею, яку вживаємо, а також ставлення самих людей до свого здоров’я.

Отже, інфекційні захворювання дуже важливо вчасно виявити, щоб уникнути важких наслідків, а також розповсюдження. В цьому випадку дуже важливий такий фактор як час. Вважаючи, те що на проведення аналізів звичайними методами потрібно деякий час, то необхідно впровадити такий сучасний метод діагностики інфекційних хвороб як експрес-діагностика, а саме проведення аналізів за допомогою експрес-тестів.

Класичні методи експрес-діагностики здебільшого вичерпали себе, у зв'язку із цим необхідно розробляти принципово нові, такі як ПЦР і ін. і автоматизувати існуючі.

Інфекційне відділення Орджонікідзевської міської лікарні є лікувально-діагностичним відділенням, що надає кваліфіковану цілодобову ургентну і планову допомогу дорослому та дитячому населенню району з інфекційною та паразитарною патологією.

Діагностичне обстеження хворих інфекційного профілю проводяться силами та засобами таких служб: клініко-біохімічної лабораторією інфекційного відділення, серологічною лабораторією при СНІД-центрі м. Орджонікідзе, бактеріологічною лабораторією Орджонікідзевської СЕС, відділенням функціональної діагностики, рентгенологічної та ультразвукової діагностики інфекційного відділення.

Для вирішення проблеми своєчасного виявлення інфекційних хвороб в м. Орджонікідзе в дипломній роботі були запроваджені тест-системи для швидкої діагностики інфекційних хвороб. Ці тести не потребують використання лабораторного обладнання і спеціальних навичок, зручні та доступні. За допомогою тестів можна швидко отримати результат з точністю 100 %. Також були впроваджені гастроентерологічні тести, кардіологічні тести, онкологічні тести, біохімічні тести, тести на виявлення захворювань, що передаються статевим шляхом.

Медико-соціальна ефективність від впровадження експрес-діагностики в тому, що експрес-тести дозволяють за короткий час отримати результат з точністю 100%.

Економічна ефективність – впровадження нових методів експрес-діагностики потребує вкладень, але й нові методи діагностики будуть приносити прибуток для Центральної міської лікарні, який становитиме - 12607, 20 грн. за рік, що становить 1050 грн. на місяць.

Таким чином, експрес-діагностика й донині залишається актуальним й одним з найважливіших завдань мікробіології й епідеміології.

Коментар модератора

100 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?