Курсова робота «Юридична відповідальність», 2005 рік

З предмету Право · додано 03.04.2010 23:00 · від Inna26 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Юридична відповідальність 5 1.1. Юридична відповідальність: її природа, сутність, поняття та види 5 1.2. Загальні принципи юридичної відповідальності 12 1.3. Мета і функції юридичної відповідальності 17 Розділ 2. Основи юридичної відповідальності відповідно до конституції України 21 2.2. Основи юридичної відповідальності за конституцією України 21 2.2. Підстави притягнення і звільнення від юридичної відповідальності 24 Висновок 27 Список використаної літератури 29

Висновок

Отже, дослідивши тему „Юридична відповідальність”, можна зробити такі висновки:

Юридична відповідальність є одним із специфічних проявів соціальної відповідальності. Тобто, юридична відповідальність – соціальна відповідальність, регламентована правовими нормами. Це – форма, якої набуває соціальна відповідальність особи в державно організованому суспільстві.

Що стосується юридичної відповідальності, то в позитивному значенні вона становить собою особливий зв'язок, особливі взаємини громадян з державою. Точніше, це регламентований правом зв'язок фізичної особи (громадянина, іноземця, особи без громадянства) з державою. В рамках вказаного зв'язку держава покладає на вищевказаних осіб ряд юридичних обов'язків і вимагає їх виконання (а також дотримання заборон). Внаслідок об'єктивно здійснюваної залежності від держави громадянин зобов'язаний виконувати приписи, дотримуватися заборон, передбачених законодавством. Більша частина загальних юридичних заборон та приписів має досить загальний характер і поширюється на всіх суб'єктів права.

Юридична відповідальність не зводиться до державного примусу. Вона лише проявляється в процесі його здійснення і виникає після встановлення факту правопорушення.

Положення юридичної відповідальності локалізуються в різних галузях права. Це, в свою чергу, призвело до поділу юридичної відповідальності на види. Тому розрізняють такі види юридичної відповідальності: кримінальна, адміністративна, цивільно-правова, дисциплінарна, матеріальна та конституційна.

Інститут юридичної відповідальності, безперечно, бере участь в реалізації охоронної та виховної функцій права. Його мету в загальній формі можна визначити як охорону правопорядку.

Мета юридичної відповідальності в свою чергу визначає її функції.

Велику увагу в Конституції приділено питанням, що регулюють підстави і порядок притягнення до юридичної відповідальності, а також порядок виконання накладених стягнень. Цей порядок чітко описано в її нормах, а хід його виконання особливим чином контролюють суспільство і держава за допомогою спеціальних правових інститутів - суду, прокуратури, міліції, адвокатури. Наприклад, Конституція України містить декілька положень про відповідальність особи, які мають принциповий характер. Щоправда, слід пам'ятати, що ці норми стосуються лише індивіда (людини і громадянина). Питання відповідальності юридичних осіб Конституція України прямо не зачіпає.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?