Курсова робота «Договір довічного утримання», 2005 рік

З предмету Право · додано 03.04.2010 22:57 · від Inna26 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Розділ 1. Цивільне законодавство 4 1.1. Особливість цивільних правовідносин 4 1.2. Договір як форма цивільних правовідносин 6 Розділ 2. Нормативно-правове забезпечення щодо довічного утримання 9 Розділ 3. Договір довічного утримання (догляду) 15 3.1. Поняття та ознаки договору довічного утримання 15 3.2. Зміст договору 21 3.3. Цивільно-правова відповідальність 26 Висновок 29 Список використаної літератури 30

Висновок

Отже, розглянувши тему „Договір довічного утримання”, можна зробити такі висновки:

Цивільне право — це галузь права, норми якого регулюють майнові відносини, пов'язані з володінням, користуванням і розпорядженням матеріальними благами, і деякі особисті немайнові відносини, пов'язані з відповідними нематеріальними благами, тобто без економічного змісту.

Цивільна правоздатність – це здатність мати цивільні права і обов'язки.

Цивільна дієздатність – це здатність суб'єкта своїми діями набувати цивільні права і створювати для себе цивільні обов'язки. Дієздатність залежить у громадян від вік, стану здоров'я, досвіду.

Договір - це угода двох або декількох осіб (сторін) про встановлення, зміну або припинення цивільних правовідносин. Договір є найпоширенішою основою виникнення зобов'язання.

За договором довічного утримання одна сторона, що є непрацездатною особою за віком або станом здоров'я (відчужувач), передає у власність другій стороні (набувачеві майна) будинок або частину його, взамін чого набувач майна зобов'язується надавати відчужувачеві довічно матеріальне забезпечення в натурі у вигляді житла, харчування, догляду і необхідної допомоги.

Договір довічного утримання (догляду) є одностороннім, оскільки за цим договором лише одна особа — набувач наділена обов'язками, а відчужувач — лише правами.

Відчужувач має право: вимагати від набувача належного виконання передбачених договором обов'язків; замінити майно, що було передане за договором довічного утримання набувачеві за його згодою; вимагати розірвання договору в судовому порядку у разі невиконання чи неналежного виконання набувачем своїх обов'язків, незалежно від вини.

Коментар модератора

Відсутні посилання на використані літературні джерела у тексті роботи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?