Реферат «Соціологія науки», 2006 рік

З предмету Соціологія · додано 03.04.2010 08:22 · від Олександр · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ 2. Проблеми генези науки. Полеміка між інтерналістами та екстерналістами 3. „Критична історія технології” К. Маркса як історична предтеча сучасної філософії та соціології науки 4. Стандартна концепція науки та радикальна ревізія. Поняття „наукова парадигма” та „дисциплінарна матриця” у філософії науки Т. Куна 5. Дисциплінарна будова науки 6. Наука як комунікаційна система 7. Соціологія науки: управління та планування в науці як особливій соціальній інституції 8. Висновки 9. Список використаної літератури

Висновок

Соціологія науки як і інші спеціалізовані галузі сучасної соціології, спирається на конкретизовану соціологію історії та конкретизовану проблематику теорії пізнання (гносеології), відповідно до чого методологія більше націлена на виявлення взаємозв'язку природничих, технічних та соціальних наук як в історичному плані, так і в плані комплексного розв'язання актуальних для певного суспільства завдань.

Предметною цариною сучасної соціології науки є вся сфера людської діяльності, охоплювана поняттям науки як особливої соціальної інституції, покликаної розширювати діапазон людських потреб і тим самим стимулювати розвиток промислового виробництва.

Розширення потреб передбачає зміну інтересів та ціннісних установок, а це, у свою чергу, передбачає переосмислення соціальної значущості наукової картини світу. Таке переосмислення здійснюють спільними зусиллями представники різних наук, включаючи соціологів. Тому соціологія науки не обмежує себе розв’язанням прикладних завдань (наприклад, організаційних, управлінських, комунікаційних). Вона у змозі давати свою власну й відносно цілісну картину розвитку та стану „наукової парадигми”.

Соціологія науки використовує найрізноманітніший інструментарій залежно від завдань, що постають перед нею. Так, розв'язання завдань історії науки потребує порівняльного і класифікаційно-типологічного методів, а також методу побудови теоретичних гіпотез, теоретичного та емпіричного моделювання, експериментального методу тощо. Якщо ж дослідницькі завдання мають прикладний характер, то переважатимуть емпіричні методи та методики, які дають відповідні практичні рекомендації.

Коментар модератора

50 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?