Курсова робота «Філософські погляди Августина Аврелія (”Сповідь”)», 2002 рік

З предмету Філософія · додано 31.03.2010 19:32 · від Яна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ РОЗДІЛ 1. Життя, ввергнуте в кризу РОЗДІЛ 2. Християнська філософія Св. Августина 2.1. Онтологічні погляди 2.2. Бог, світ, людина 2.3. Знання і воля 2.4. Проблема вічності і часу 2.5. Соціально-політична доктрина Августина РОЗДІЛ 3. Критичний аналіз ”Сповіді” Висновки Список джерел та літератури

Висновок

Підводячи підсумки цієї наукової роботи, необхідно нагадати, що її метою було дослідження життя та філософських поглядів Аврелія Августина. Виходячи з цього постає питання: чому ми вивчаємо цю проблему і зараз, що залишив після себе Августин?

Його роль у розробці нового кола актуальних філософських проблем величезна. В своїй праці ”Про Град Божий” він сформулював теорію абсолютного панування божественого приречення у світі. Щодо існування свободи у людини, то Августин не заперечував цього, але в той же час безмежна влада божества могла проявити себе в ході історичних подій. Таким чином, мислитель теоретично обґрунтував можливість чуда, віра в яке стане характерною рисою середньовічного світогляду.

Августин розвив визнане на Заході офіційним вчення про первородний гріх і про божествену благодать, в силу якої людство отримує надію на порятунок. Він розробив нову хронологію історії, засновану на так званих шести вікових проміжках світу. Нову християнську концепцію історії, яку створив Августин відрізняли від античної також лінійне сприйняття часу, який в очах віруючих мав початок і кінцеву ціль, а також універсалізм у підході до людства, яке розглядалось як потомтсво. Це потомство бере свій початок від єдиного коріння і втягнуте у всесвітньо-історичний процес розвитку. Такими були основні, але далеко не всі переконання Аврелія Августина.

Якщо звернутись до біографії, то, як згадувалось в основному тексті, Августин пережив три кризи свого життя і вони не могли не відобразитись у його філософсько-теологічних поглядах. Але жодна криза не справила такого значення як прийняття християнства, що залишило свій відбиток на всьому його житті. Ще з дитинства пошуки власної долі стали для Августина поштовхом до його філософської діяльності. З днів свого юнацтва він страждав від глибокого душевного неспокою, який привів його до пошуків істиної мудрості і духовного миру, що тривали упродовж усього життя.

Стосовно твору Аврелія Августина, аналіз якого фігурував в цій роботі — ”Сповіді”, то в цій автобіографічно-філософсько-теологічній праці відобразився процес самопізнання. Августин зображує своє духовне сходження через темну безодню душі з ранніх років до прийняття християнства. Це пізнання приводить його до висновку, що лише божественна благодать може вивести людину з лабіринтів згубних спокус світу і власного Я. В основному його творчість не має монолітного характеру, вона не утворює єдиної системи, але є джерелом, з якого протягом тривалого часу черпала ідеї християнська філософія.

Таким чином, християнська філософія св. Августина справила величезне значення на релігійні догмати церкви, на ідеологічний світ Середньовіччя та взагалом на культуру і філософську науку.

Коментар модератора

23 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?