Курсова робота «Соціально-психологічні методи управління персоналом на ВАТ "ІнГЗК"», 2009 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 30.03.2010 23:50 · від malvina6396 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Теоретичні засади соціально-психологічного управління персоналом 1.1. Сутність соціально-психологічного управління персоналом 1.2. Соціально-психологічне дослідження трудових колективів на підприємстві промислової галузі 1.3. Характеристика соціально-психологічних методів управління персоналом Розділ 2. Оцінка господарської діяльності ВАТ «ІнГЗК» 2.1. Загальна характеристика ВАТ «ІнГЗК» 2.2. Характеристика основних техніко-економічних показників ВАТ «ІнГЗК» 2.3. Аналіз соціально-психологічного управління персоналом на підприємстві Розділ 3. Шляхи вдосконалення організації управління ВАТ «ІнГЗК» на основі використання соціально-психологічних методів 3.1. Ефективність соціально-психологічного управління персоналом на ВАТ «ІнГЗК» 3.2. Заходи щодо вдосконалення системи управління на ВАТ «ІнГЗК» Висновки Список використаних джерел Додатки

Висновок

У даній курсовій роботі досить широко і глибоко розкрите питання щодо соціально-психологічних методів управління персоналом на підприємствах.

Зокрема, у першому розділі чітко описана сутність та характеристика соціально-психологічних методів управління персоналом. Також висвітлене питання щодо соціально-психологічного дослідження трудового колективу на підприємствах промислової галузі. В цьому розділі вказані не тільки теоретичні засади, а й закони, нормативні правові акти, на які слід звернути увагу при вивченні даного питання.

У другому розділі розкриваються соціально-психологічні методи управління на прикладі ВАТ «ІнГЗК». Слід зазначити, що на даному етапі роботи розкрито не тільки методи управління акціонерним товариством, а й вказані конкретні дані організації (історична справка, юридична адреса, організаційна структура) та головні техніко-економічні показники (рентабельність та проведений достовірний аналіз витрат товариства).

В останньому – третьому розділі проводиться розрахунок різних показників ефективності на основі реального соціально-психологічного управління на ВАТ «ІнГЗК». Головним надбанням даної курсової роботи являється запропонована психодіагностична методика як шлях до ефективного соціально-психологічного управління персоналом на ВАТ «ІнГЗК».

Кожна людина повинна володіти основами методики соціально-психологічних знань. Соціологія та психологія допомагають особистості визначити своє місце в структурі суспільства в цілому і трудового колективу, зокрема, вивчити свої потреби, здібності, цінності й інтереси, виявити зміст своїх соціально-психологічних настанов і визначити шляхи їх реалізації в життя.

Як незнання законів не звільняє від відповідальності перед суспільством і трудовим колективом, так і незнання соціально-психологічних методів управління не може слугувати виправданням тих чи інших людських вчинків.

Керівникові знання соціології та психології особливо потрібні, оскільки будь-який управлінський акт стосується питань і потреб членів трудових організацій, трансформує поведінку багатьох взаємодіючих соціальних груп і особистостей. Окрім того, соціологічні та психологічні методи забезпечують "зворотний зв'язок" для управління, адже будь-яке управлінське рішення - це перший крок на шляху перетворення соціально-психологічної реальності, а виконання рішення призводить до зміни цієї реальності. Результати впровадження управлінських рішень і дають керівникові "зворотний зв'язок". Саме він показує, які рішення і дії керівника мали позитивний, відновлюючий характер, а які - деконструктивний, руйнівний. Знання інтересів і соціально-психологічних потреб дозволяє визначити основні, ключові напрямки своєї діяльності і, в результаті, сприяє зміцненню його авторитету.

Вивчення і правильне використання соціально-психологічних факторів, соціально-психологічної сфери сприяє зростанню продуктивності праці, встановленню сприятливого соціально-психологічного клімату, призводить до стабілізації трудових колективів, оскільки знижує реальну і потенційну плинність кадрів.

Потреби в новому і більш глибокому вивченні соціально-психологічних факторів трудового колективу зумовлені новими економічними умовами, в яких діють сьогодні підприємства, установи і акціонерні товариства як ВАТ «ІнГЗК». Господарський розрахунок, самофінансування і самоврядування, відхід від централізованої, багаторівневої, вертикальної структури управління кардинально змінили економічний статус підприємства. Якщо ще кілька років тому вчені досить обережно оцінювали підприємства як товаровиробників, то сьогодні це стає аксіомою, а ринкова економіка, якою лякала суспільство офіційна радянська пропаганда, перетворюється на щоденну реальність.

У зв'язку зі зміною статусу підприємств, потрібні нові теоретичні розробки прав і обов'язків трудових колективів, їх економічного, політичного і соціально-психологічного становища в суспільстві в умовах ринкової економіки. Цілеспрямовані наукові дослідження, глибокі теоретичні висновки можуть бути отримані лише при тісній взаємодії практичних соціологів-психологів, так званих прикладників, з представниками академічної соціології. Певну допомогу у цьому питанні можуть надати соціологічно-психологічні служби підприємств, організацій і соціологи та психологи вищої школи.

Коментар модератора

57 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?