Реферат «Грошовий обіг в українському козацтві», 2003 рік

З предмету Історія · додано 30.03.2010 21:02 · від Yarik · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Грошовий обіг в українському козацтві. 2.Банківські інституції в Західній Україні. 3.Формування української фіскальної системи в добу Гетьманщини (друга половина XVII - початок XVIII ст.). Висновок Список використаної літератури

Висновок

Належність українських земель до складу Речі Посполитої пояснювала домінування на вітчизняному грошовому ринку польських і литовських номіналів. Вони були популярними і в козацькому середовищі.

Селяни в разі війни, епідемії, масової загибелі худоби могли отримати кредит у поміщиків. Позики видавалися грошима або в натуральній формі (найчастіше зерном і сіном) і йшли на сплату податків чи інших заборгованостей. Поміщики вели реєстр селянських боргів, у якому траплялися суми в декілька тисяч злотих. Пани були зацікавлені у поверненні позики і в деяких випадках, аби допомогти боржникам, організовували громаду на допомогу.

Головним державним податком для посполитих, як і для міщан, була стація, яку вони сплачували на користь гетьмана та найманого війська. Якщо спочатку стація збиралася переважно натурою, частково - грішми, то на межі XVII - XVIII ст. все більшого поширення набуває грошова стація при збереженні в значній мірі натуральної.

Коментар модератора

14 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?