Реферат «Науковий стиль мовлення», 2007 рік

З предмету Філологія · додано 29.03.2010 20:02 · від Виталий · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Особливості наукового стилю мовлення. 1.1. Лексичні особливості наукового стилю. 1.2. Морфологічні особливості наукового стилю. 1.3. Синтаксичні особливості наукового мовлення. 2. Підготовка усних виступів. 3. Проблеми перекладу запозичених слів в українській мові. Висновок Список використаної літератури

Висновок

Отже, мова – це засіб людського спілкування. Згідно зі сферами спілкування і завданнями спілкування виділяються такі основні стилі мови: публіцистичний, науковий, офіційно-діловий, розмовний і художній.

Людина може сказати, що знає мову тiльки тодi, коли вона нею може думати, мислити. Що ж таке наука i яке мiсце посiдає в нiй мова? Наука, якщо їй дати коротке визначення, - це форма людських знань, система понять про закони розвитку природи, суспiльства й мислення для передбачення i перетворення дiйсностi в iнтересах суспiльства. Як бачимо, i мова, i наука пов'язанi iз мисленням людини. Як ми мислимо, таку науку й таку мову маємо. Мова - це теж наука i, напевно, одна з найточнiших. Якби ми не знали, що це - дерево, а ось те - будинок, то нiколи б не змогли розумiти один одного.

Залежно від завдань чи різновидів наукової літератури науковий стиль розподіляється на кілька підстилів: 1) власне науковий, або академічний; 2) науково-діловий; 3) навчально-науковий; 4) науково-популярний. Фахівець у будь-якій галузі має справу перш за все з першими трьома підстилями, для яких властива точність інформації, що передається, переконаність аргументації, логічна послідовність викладення, лаконічність форми.

Коментар модератора

18 стор. Відсутні посилання на використані літературні джерела у тексті роботи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?