Курсова робота «Особливості розвитку малого підприємництва в Україні», 2008 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 27.03.2010 14:42 · від Marsik · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Визначення малого підприємства, його функції та роль в економіці України. Сучасний стан, проблеми та недоліки українського малого підприємництва Перспективи розвитку та необхідні заходи щодо покращення стану сучасного українського малого підприємництва - Державна підтримка малого бізнесу - Джерела фінансування малого бізнесу - Удосконалення системи оподаткування - Українське мале підприємництво і СОТ Висновок Список використаних джерел

Висновок

В даній роботі було зроблено спробу розглянути сучасне становище та перспективи розвитку малого підприємництва в Україні.

Аналіз робіт вітчизняних вчених і аналітиків, а також вивчення законодавчої бази з цього питання, порівняння статистичних даних за останні 10 років і дослідження розвитку малого бізнесу в окремих країнах світу дало змогу зробити висновки про стан, укорінення і подальший розвиток його в нашій державі.

Таким чином ми можемо стверджувати, що мале підприємництво як сектор економіки давно став домінуючим за кількістю та обсягами виробництва у провідних країнах світу. Малі підприємства забезпечують гнучкість і стійкість економічної системи, наближають її до потреб конкретних споживачів і водночас відіграють важливу соціальну роль – надають робочі місця та забезпечують джерело доходу для значних верств населення.

В той самий час розвиток підприємництва Україні характеризується рядом системних проблем:

- непрозоре та нестабільне регуляторне середовище, правила гри на ринку часто несподівано змінюються;

- низький рівень захисту прав приватних власників та інвесторів, не надання преференцій, які має великий бізнес;

- нерозвинута ринкова інфраструктура (транспортна, телекомунікаційна, інформаційна);

- висока вартість дозволів, ліцензій, сертифікатів, а також фінансових ресурсів і їх малодоступність для малого бізнесу;

- недосконалість законодавчої бази та низька зацікавленість держави в підтримці малого підприємництва.

Всі ці недоліки і проблеми призводять до уповільнення темпів розвитку малого бізнесу в Україні та взагалі його згортання в деяких галузях економіки.

Уряд і влада передусім повинні послідовно впроваджувати нову державну політику щодо підтримки малого підприємництва, яка відповідатиме новим реаліям. Ця політика має сприяти досягненню нової якості в секторі малого підприємництва, яке перш за все повинне отримувати підтримку держави як на національному, так і на регіональному рівнях, мати надійні джерела фінансування та спиратися на удосконалену систему оподаткування.

Після вирішення всіх цих проблем та адаптування в умовах СОТ, малий бізнес посяде чільне місце в економіці України, що піде на користь як державі, так і її репутації в світовій спільноті.

Коментар модератора

33 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення