Дипломна робота «Роль сім'ї у формуванні емоційної сфери дошкільників», 2005 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 20.12.2006 13:03 · від alika · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Емоційна регуляція поведінки в дошкільному віці 1.1. Загальна характеристика дитини-дошкільника 1.2. Роль емоцій у психічному розвитку дошкільника Розділ 2. Психологічні умови емоційного розвитку дитини-дошкільника в сім’ї 2.1. Психологічний клімат в сім’ї та його вплив на емоційний розвиток і формування особистісних якостей дитини 2.2. Вплив соціально-економічного аспекту сім’ї на емоційний розвиток дошкільника 2.3. Взаємовідносини між членами родини та їх вплив на розвиток емоційної сфери дітей дошкільного віку 2.4. Значення стилю виховання у розвитку особистості дошкільника Розділ 3. Емпіричне дослідження ролі сім’ї у формуванні емоційної сфери дошкільника 3.1. Діагностика батьківського відношення 3.2. Діагностика емоційного розвитку дітей дошкільного віку 3.3. Аналіз малюнків Висновки Список використаних джерел Додатки ДОДАТОК А. Методика діагностики батьківського відношення А.Я. Варга, В.В.Століна ДОДАТОК Б. Стенограма аналізу малюнків на тему „Моя сім’я” ДОДАТОК В. Психомалюнки на тему „Моя сім’я ДОДАТОК Г. Стенограма аналізу малюнків на тему „Мій емоційний стан в сім’ї ДОДАТОК Д. Психомалюнки на тему „Мій емоційний стан в сім’ї

Висновок

1. Опрацювавши науково-психологічну літературу з питань ролі сім’ї в розвитку емоційної сфери дошкільників, ми дійшли висновку, що сім’я є визначальним фактором розвитку дитини дошкільного віку. Сім’я – це визначений психологічний клімат; для дитини сім’я є джерелом найрізноманітніших емоцій та почуттів, які необхідні для її повноцінного розвитку.

2. Дослідивши особливості емоційного розвитку дошкільника ми виявили, що в дошкільному віці виникають новоутворення в емоційній сфері – свідома орієнтація у власних емоціях та переживаннях. Діти дошкільники легко збуджуються, ще не можуть контролювати свої емоції. У дітей слабо розвинуте уміння зосереджуватись, вони схильні до імпульсивних дій. Від уміння володіти власними емоціями залежить суспільне життя дитини, налагодження стосунків з батьками, однолітками.

3. Визначивши вплив батьківської сім’ї на формування емоційної сфери дошкільника, ми дійшли до висновку, що найважливішим фактором емоційного розвитку дитини є позитивний психологічний клімат в сім’ї, склад, чисельність в сім’ї та специфіка взаємодії батьків з дитиною. Для повноцінного емоційного розвитку дитини необхідне бажання батьків всебічно розвивати дітей; враховувати етапи емоційного розвитку дитини задовольняти потреби дитини в спілкуванні, емоційному контакті. Позитивні взаємовідносини в сім’ї сприяють розвитку емоційної сфери дошкільника. У дітей спостерігається відсутність страху та тривожності.

4. Дослідивши значення стилю сімейного виховання для емоційного розвитку дитини ми виявили, що найбільш сприятливим є ліберальний та демократичний стиль виховання.

5. На основі результатів проведеного дослідження на визначення батьківського відношення А.Я. Варга та В.В, Століна, та аналізу малюнків на тему „Моя сім’я” та „Мій емоційний стан в сім’ї” можна зробити такі висновки:

Аналіз результатів тестової методики свідчить про те, що серед п’яти досліджуваних сімей в трьох сім’ях наявні певні несприятливі фактори, що негативно впливають на емоційну сферу дошкільників. Серед них найбільш поширені є прагнення інфантилізувати дитину, приписати їй особисту соціальну неспроможність, міжособистісна дистанція в спілкуванні з дитиною, надмірний контроль за поведінкою дитини.

Аналіз діагностики емоційного розвитку дитини на основі спостереження свідчить про те, що авторитарний стиль виховання має негативний вплив на емоційний розвиток дитини дошкільного віку, і показав, що в трьох із п’яти досліджуваних сімей не сформована сфера інтересів та мотивів, низька самооцінка та тривожність, низький рівень самоконтролю а відповідальності. У них наявні страхи в зв’язку з тиском на них з боку батьків.

Аналіз психомалюнків на тему „Моя сім’я” та „Мій емоційний стан в сім’ї” підтвердив гіпотезу про те, що сім’я є одним із визначальних факторів в розвитку емоційної сфери дітей дошкільного віку. Аналіз малюнків показав, що несприятлива атмосфера в сім’ї, напружені стосунки дитини з батьками, несприятливий психологічний клімат в сім’ї негативно впливають на емоційний розвиток дитини. Діти відчувають психологічне напруження, тривожність, нерішучість.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали