Дипломна робота «Шляхи підвищення рівня конкурентоспроможності вітчизняної продукції промислових підприємств», 2006 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 25.03.2010 16:07 · від МОНРО · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Конкурентоспроможність підприємства: сутність, характеристика 1.1. Поняття та види конкурентоспроможності 1.2. Фактори, які визначають рівень конкурентоспроможності 1.3. Стратегія управління Висновок за розділом Розділ 2. Аналіз конкурентоспроможності дп «новатор» 2.1. Аналіз техніко-економічних показників ДП «Новатор» 2.2. Методика розрахунку конкурентоспроможності 2.3. Розрахунок конкурентоспроможності продукції ДП «Новатор» Висновок за розділом Розділ 3. Шляхи підвищення конкурентоспроможності продукції 3.1. Економіко-математична модель конкурентоспроможності продукції ДП „Новатор” 3.2. Підвищення конкурентоспроможності продукції підприємств 3.3. Шляхи підвищення конкурентоспроможності продукції ДП «Новатор» Висновок за розділом Висновок Анотація Список використаних джерел Додатки

Висновок

У першому розділі були розглянуті основні теоретичні аспекти поняття конкурентоспроможності. Виявлено важливість і необхідність невпинної роботи по вдосконаленню продукції підприємств в умовах сучасного конкурентного середовища. В даному розділі були розглянуті фактори, які впливають на конкурентоспроможність, виділено два основні загальні фактори конкурентоспроможності підприємства: внутрішні та зовнішні. При розробці стратегії управління або підвищення рівня конкурентоспроможності продукції підприємства потрібно брати за основу та враховувати значимість саме складових внутрішніх та зовнішніх факторів конкурентоспроможності.

Потім була розглянута – стратегія управління, це поняття дає можливість, зваживши недоліки та переваги, товаровиробників-конкурентів, фактори конкурентоспроможності і інші основні показники, розробити логічно-послідовну стратегію заходів по підвищенню рівня конкурентоспроможності. Тобто, проблема конкурентоспроможності в сучасній ринковій економіці буде завжди актуальною, і зміни в ступені її актуальності будуть мати лише тенденцію до зростання.

У другому розділі проаналізувана основна діяльність і основні техніко-економічні показники ДП „Новатор”. Аналізуючи темпи зростання найголовніших техніко-економічних показників підприємства, можна зробити висновок, що підприємство працює прибутково (збиток у 2005 році був спричинений тим, що завод розпочав виробництво телевізорів і закупив відповідне обладнання) і темпи зростання більшості показників щоічно збільшуються.

Експортні операції ДП «Новатор» проводить з 14 країнами: найбільші поставки експорту зосереджені в Китай – 75% (товари військової авіації), в Росію – 12,4% (літакове обладнання). 6,6% інші країни.

Для розрахунку конкурентоспроможності продукції підприємства, була запропонована система оцінювання конкурентоспроможності, що базується на маркетинговому підході і впроводиться шляхом анкетування: спочатку визначаються пріорітети споживачяв до певних параметрів продукції, а наступним кроком оцінювання – була анкета для експертної оцінки, де експерти по 10-ти бальній шкалі оцінювали кожний параметр продукції. Наступним кроком було підведення підсумків на базі отриманих результатів.

Далі приводились розрахунки конкурентоспроможності продукції: спочатку визначався корисний ефект від споживання „Е”; далі розраховуємо показники конкурентоспроможності і-ої продукції „Кі”; завершальний етап – визначення комплексного показника конкурентоспроможності „К”.

У третьому розділі була створена економіко-математична модель конкурентоспроможності продукції ДП «Новатор», на прикладі побутових лічильників, яка має вигляд: Y = 2,51633E-06 + (-2,015E-08)Х1 + (5,6E-11)Х2 + (4,4E-10)Х3 + (-9E-10)Х4 + (4E-09)Х5.

Були розглянуті основні шляхи підвищення конкурентоспроможності українських промислових підприємств. Виведена теорія зниження витрат на виробництво підприємства. Приведений ряд заходів, що можуть вплинути на зростання доходу виробника.

Розглянута проблема недостатньої готовності українських підприємств до конкурентної боротьби. Одна з найважливіших проблем українських підприємств – не завжди висока якість, яка навіть за нижчу ціну не завжди здатна успішно конкурувати з більш якісними аналогами.

Розглядалась проблема підвищення якості продукції. За рахунок встановлення стенду вихідного контролю якості телевізорів (у ДП „Новатор”) річний економічний ефект від нововведення свідчить про економію на 87500 грн.щорічно.

Запропоновано підвищити конкурентоспроможність шляхом зниження собівартості продукції, на прикладі марки „Novator”.Сутність пропозиції в тому, щоб розширити кольорову гамму корпусів телевізорів „Novator” за рахунок чорного, вартість якого менша, ніж сріблястого кольору.

Коментар модератора

86 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Види та форми конкурентної боротьби — Шлійко А.В.
  • Групи конкурентних стратегій — Шлійко А.В.
  • Механізми підвищення конкурентоспроможності АПК — Шлійко А.В.
  • Оцінка конкурентоспроможності аграрного сектору — Шлійко А.В.
  • Сутність конкуренції — Шлійко А.В.
  • Фактори впливу на конкурентну стратегію — Шлійко А.В.
  • Формування конкурентного статусу підприємницьких структур, оцінювання його рівня — Шлійко А.В.