Реферат «Сучасні особливості та перспективи зовнішньої торгівлі Іспанії», 2008 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 24.03.2010 23:50 · від Eveline · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Іспанія як суб’єкт міжнародної торгівлі 1.1Загальні відомості про країну та її рейтингові позиції в світі 1.2Національний економічний потенціал Показники валового внутрішнього продукту Іспанії Трудові ресурси Коротка характеристика секторів економіки 2.Оцінка ефективності розвитку зовнішньої торгівлі у динаміці за 2004-2006 роки 2.1Абсолютна показники розвитку зовнішньої торгівлі 2.2Результуючі Структурні 2.3.1. Товарна структура 2.3.2. Регіональна структура 3.Стан та перспективи ЗТ з Україною Висновки Список використаних джерел

Висновок

Підсумовуючи необхідно сказати,що Іспанія - південноєвропейська країна, яка находиться на перетині важливих морських і повітряних шляхів, що пов'язують Європу з Африканським і Американським континентами. Ці обставини суттєво впливають на економіку країни, визначаючи високе місце Іспанії у світовій торгівлі. Показники ВВП Іспанії за останні декілька років демонструють стабільне щоручне зростання економіки більш ніж на 3%.

Іспанія є одним із лідерів за обсягами світової торгівлі товарами та послугами. Все більше значення для сучасної Іспанії набуває сфера послуг: вже 60% що всіх працюючих зайняті в цій сфері, 31% працює в промисловості, і близько 10% займаються сільським господарством, рибальством і гірською справою. У сфері послуг державне значення має туризм, що з кожним роком збільшує дохід держави.

Що стосується промисловості, то найбільш розвиненими є машинобудування та гірнича промисловість,що обумовлює велику частку експорту продукції цих галузей. Половина промислової продукції припадає на такі області : Каталонія, Країна Басків, Астурія і столичний район Мадрид; загальнонаціонального значення набувають промислові центри — Вальядолід, Сарагоса, Пуертольяно, Альхесирас, Севілья, Уельва, Віторія, Авілес.

Сільське господарство є однією з провідних галузей економіки Іспанії,визначаючи державу як одного із світових лідерів з експорту с/г продукції. Це зумовлено сприятливими природними умовами. Сільськогосподарські угіддя складають 71% всій площі Іспанії в т.ч. обробляється 40,4% (включаючи насадження фруктових і оливкових дерев), 30,9% — постійні луги і пасовища. Зрошується 2,3 млн. га (1-е місце серед західно - европейських країн), головним чином в басейнах p. Ебро, Гвадалквівір, в районах Льованта, у меншій мірі — в долинах pp. Гвадіана, Тахо і Дуеро.

Торгівельні та політичні відносини Іспанії з Україною є стабільними та міцними та грунтуються взаємовигідності. Останні статистичні данні свідчать про поступове збільшення обсягів торгівлі між цими країнами, а також збільшення обсягів інвестицій. Окрім торгівельних аспектів, Україна прагне до розбудови співробітництва з Іспанією як впливовим членом ЄС та інших європейських та міжнародних структур і вбачає в такому співробітництві чинник європейської інтеграції.

На мою думку, Іспанія - країна, якій може належати велике демократичне майбутнє. Перед нею відкриті різні можливості - вона може стати і міцним чинником європейського миру, і чинником подальшого нагнітання напруженості; і бастіоном демократичних порядків на півдні Європи, і вогнищем нової хвилі правої небезпеки.

Коментар модератора

Робота без посилань на літературу, статистична інформації за 2007 рік

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали