Курсова робота «Операції банків с банківськими металами», 2009 рік

З предмету Банківська справа · додано 24.03.2010 20:17 · від Alina · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Економічна сутність операції банків з банківськими металами 1.1. Законодавча та нормативно-правова база НБУ в частині виконання операції з банківськими металами 1.2. Класифікація операцій з банківськими металами 1.3. Економічні нормативи, які регулюють виконання операції з банківськими металами 2. Процесс виконання операції з банківськими металами на прикладі зат „vab банка” 2.1. Класифікація операції з банківськими металами 2.2. Управління ризиками та дотримання економічних нормативів ЗАТ „VAB Банком” 3. Шляхи вдосконалення операції з банківськими металами 3.1. Проблеми здіснення операції з банківськими металами в умовах фінансової кризи та шляхи їх вирішення на рівні банківської системи України та ЗАТ „VAB Банком” Висновок Список використаних джерел Додатки

Висновок

На тлі постійної девальвації й знецінювання паперових грошей банківські метали – саме надійне вкладення засобів. Банківські метали, як вже було зазначено, – це золото, срібло, платина і метали платинової групи у будь-якому вигляді та стані, доведені (афіновані) до найвищих проб відповідно до світових стандартів, у зливках і порошках, що мають сертифікат якості, а також монети, вироблені з дорогоцінних металів. Найвищими пробами банківських металів зізнаються проби, не нижче чим: а) для золота - 995,0; б) для срібла - 999,0; в) для платини й паладія - 999,5.

Операції з банківськими металами являють собою купівлю-продаж банківських металів у зливках і монетах та без фізичного постачання, обмін і зберігання їх на депозитному рахунку або прийняття в якості залогу під час отримання кредиту. Основні переваги операцій з банківськими металами:

• інвестування коштів у банківські метали це надійний засіб захисту від інфляції;

• можливість отримати прибуток при зростанні ціни на світовому ринку;

• банківські метали мають найвищу пробу;

• купуючи банківські метали, на відміну від ювелірних виробів, клієнт сплачує лише вартість металу, при цьому відсутній податок на додану вартість;

• зливки та монети займають мало місця і зручні при транспортуванні;

• зливки та монети із дорогоцінних металів також можуть виступати в якості оригінального подарунка.

В залежності від об’єму та різновидів виконуваних операції існує декілька типів ринків: світовий (установлюються первісні ціни на банківські метали під впливом попиту і пропозиції); регіональний (майже як світовий, але ж для більш дрібних клієнтів); місцевий (на рівні однієї держави, ділиться на вільні і обмежені ввозом/вивозом металу ринки), а також „чорні ринки” – заборонені.

Всі операції строго регламентуються і регулюються законодавчими та нормативно-правовими актами НБУ. У разі складності виконання операції з банківськими металами існує велика кількість постанов, в яких зазначено порядок отримання ліцензії та письмового дозволу НБУ на їх здійснення, об’єми виконуваних операції, регламентовані економічними нормативами, розміри штрафних санкції у разі невиконання таких та ризики, пов’язані з цими операціями. Нормативно-правова база дуже мінлива, доволі часто трапляються значні зміни, які ускладнюють стабільне функціонування банку, але з другого боку, ці процеси направлені на вдосконалення банківської системи в цілому, та на виконання окремими банками операції з банківськими металами, як частий випадок.

Нинішню ситуацію на ринці банківських металів можна охарактеризувати висхідним трендом з сильними коливаннями, тому що ціни на банківські метали ростуть в геометричній прогресії. Це обумовлено кількома факторами. Основним фактором зростання ціни золота є цілеспрямоване ослаблення долара США. Якщо долар слабне – золото закріпляється майже паралельно, більш того, воно стає більш доступним для покупців з недоларової зони. Ще один важливий фактор попит на золота, як найнадійніший засіб для збереження и примноження коштів. Срібло також росте в ціни, звісно меншими темпами, але ним теж цікавляться інвестори, особливо ювелірної справи. Щодо платини і паладію, то не дивлячись на їх високу вартість вони менш популярні, ніж золото, хоча попит, наприклад, Китаю на платину тільки збільшився.

Як стверджує VAB Банк операції з банківськими металами набувають своєї популярності серед клієнтів. Лише за 2008 рік, порівняно с попередніми, обсяг здійснюваних операції збільшився на 80,6 %, що свідчить про високий рівень довіри, як до самого банку, так і до металу, операції з яким він виконує.

Останніми роками низка українських банків вже набула певного досвіду проведення операцій на ринку банківських металів. Проте рівень розвитку фінансових інструментів цього сегмента фінансового ринку ще досить незначний. Розвиток вітчизняного ринку банківських металів стримують не тільки об'єктивні (недостатній соціально-економічний рівень добробуту потенціальних учасників ринку), а й суб'єктивні фактори:

● незначна практика використання банківських металів у ролі застави, отримання кредитів;

● недостатній рівень розвитку інфраструктури українського ринку банківських металів;

● низький рівень маркетингових досліджень діяльності банків на ринку банківських металів.

Для створення повноцінного ринку дорогоцінних металів в Україні доцільно було б вирішити проблеми, які постали перед даною сферою, а саме:

● активніше залучати комерційні банки до проведення операцій із дорогоцінними металами;

● відмінити всі види податків і зборів при проведенні операцій із дорогоцінними металами;

● активніше купувати через НБУ дорогоцінні метали за кордоном;

В Україні є великий потенціал для відродження сфери обігу дорогоцінних металів та каміння, але на нових ринкових умовах. Одна із найістотніших передумов полягає у тому, що банки можуть і повинні забезпечувати дорогоцінними металами своїх клієнтів. Роль керівного центру з формування нормативної бази й надалі відіграватиме Національний банк, але з розширенням усіх сегментів вітчизняного фінансового ринку ринок банківських металів повинен поступово розвиватися і перетворюватися з жорстко регульованого державними органами у лібералізований і конкурентний.

Коментар модератора

38 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?