Реферат «Види фінансового контролю», 2008 рік

З предмету Контроль, аудит, ревізія · додано 24.03.2010 17:09 · від lilya · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Загальна характеристика класифікації фінансового контролю на окремі види 2. Банківський контроль 3. Валютний контроль 4. Податковий контроль Висновки Список використаної літератури

Висновок

Класифікація фінансового контролю має важливе значення, але із викладеного можна зробити висновок, що вона не є чіткою, питання видів фінансового контролю досить неоднозначно вирішене у науковій літературі. Ситуація, що склалася, зумовлена недосконалістю розроблення загальнотеоретичних питань фінансового контролю.

Кожний вид фінансового контролю має свої особливості та сферу застосування.

Банківський нагляд традиційно спрямований на підтримку надійності та ефективної діяльності окремих складових кредитної системи країни, у першу чергу банків, з метою забезпечення стабільності функціонування банківської системи. Досвід багатьох країн свідчить про те, що при правильному управлінні банки можуть вижити навіть в несприятливих економічних умовах.

Валютний контроль — це комплекс адміністративних заходів спрямованих на стримування вивезення і стимулювання повернення валютних коштів у країну. Валютний контроль може поширюватись як на всі операції, передбачені платіжним балансом країни, так і на їх частину. Як правило, він поширюється на рух капіталів для захисту стабільності грошової системи та валютних резервів у період реформування економіки і є одним із невід'ємних елементів перехідної економічної політики.

Податковому контролю властива активна форма влади, що дозволяє не тільки виявляти порушення законності, а й безпосередньо усувати їх. Необхідно також відзначити, що податковий контроль є одним з елементів державного управління.

У загальному визначенні податковий контроль є спеціальним способом забезпечення законності. Він здійснюється для визначення кола платників податків, забезпечення своєчасного надходження запланованих сум платежів до бюджету і державних цільових фондів, визначення правильності нарахування та сплати податків і обов'язкових платежів. Однак це контроль не лише за сплатою податків і зборів, але й за дотриманням податкової дисципліни. Сутність податкового контролю можна розглядати як елемент державного управління економікою, а також як особливу діяльність щодо виконання податкового законодавства.

Таким чином, слід упорядкувати всі необхідні законодавчі та теоретичні питання в цій галузі, а законодавцям, науковцям та практичним працівникам необхідно переглянути погляди щодо основних видів фінансового контролю.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?