Курсова робота «Туристські ресурси Кіровоградської області»

З предмету Туризм · додано 07.04.2010 14:59 · від Ren · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Географічне положення та сучасний рівень розвитку туризму 6 1.1. Характеристика географічного положення 6 1.2. Сучасний рівень розвитку туризму 10 Розділ 2. Характеристика туристських ресурсів 14 2.1. Природні туристські ресурси 14 2.1.1. Ресурси об’єктів природно-заповідного фонду 15 2.2. Історико-культурні туристські ресурси 18 2.3. Інфраструктурні туристські ресурси 24 2.3.1. Характеристика засобів розміщення 24 2.3.2. Транспортні ресурси 25 Розділ 3. Проблеми і перспективи розвитку туризму в кіровоградській області 28 3.1. Проблеми і перспективи використання туристських ресурсів області 28 3.2. Розробка пропозицій по раціоналізації використання туристських ресурсів 30 3.2.1. Розробка програми туру „Кіровоградщина” 32 3.2.2. Розрахунок економічних показників 35 Висновки 42 Список використаних джерел 45

Висновок

Кіровоградська область полягає у центральній частині України, володіє сприятливими умовами і має дуже сприятливе фізико-географічне й економіко-географічне положення, що у свою чергу не мало важливо для розвитку туризму. Географічне положення визначає багато сприятливих умов області. Найбільшим багатством є величезний земельний фонд із чорноземними ґрунтами. Для ведення сільського господарства територія має у своєму розпорядженні унікальне сполучення рельєфу, ґрунтових і кліматичних ресурсів, що сприяло високому господарському освоєнню. Надра багаті різноманітними природними ресурсами.

Традиційно вважається, що Кіровоградська область, маючи високий рівень антропогенного освоєння території, володіє недостатнім рекреаційним ресурсним потенціалом. Тому можливості розвитку рекреації в межах області нібито обмежені.

Кіровоградська область не володіє потужним природно-ресурсним комплексом, основу якого складають земельні та мінерально-сировинні ресурси. Але помірно теплий клімат, наявність радонових родовищ і мінеральних вод (запаси близько 150 тис. м. куб.), лісових масивів, луків, річок (має значний рівень забезпеченості території регіону водними ресурсами) створюють сприятливі умови для організації коротко- і довготермінового відпочинку, а також будівництва мережі курортно-лікувальних закладів.

Насправді можливості для розвитку туризму в Кіровоградській області цілком достатні. Потенційними ресурсами є природні рекреаційні території – об'єкти природно-заповідного фонду області, а також історико-культурні туристські ресурси.

Головною метою курсового проекту було вивчення туристських ресурсів Кіровоградської області, а також розроблення екскурсійно-пізнавального туру. Маршрут має назву «Кіровоградщина». Даний тип маршруту є тематичним, тому що тут переважає екскурсійне обслуговування й пізнавальна спрямованість. Він направлений на відвідання найвидатніших історико-культурних центрів Кіровограду та ознайомлення ближче з культурою та традиціями цієї області.

Для визначення конкурентоспроможності та собівартості туру «Кіровоградщина» було розраховано його економічну ефективність, що проводилася в такому порядку:

– визначення вартості розміщення;

– визначення вартості харчування;

– визначення вартості на надання екскурсійних послуг;

– визначення вартості на проїзд;

– визначення собівартості подорожі;

– рентабельність туру;

– прибуток фірми від реалізації даного туру.

Виконані розрахунки дозволять на стадії розробки туристського продукту оцінити можливу його економічну ефективність, визначити слабкі місця туристського продукту, вибрати заходи щодо підвищення економічної ефективності туристського продукту або відмовитися від його розробки.

Судячи зі зроблених розрахунків можна зробити висновок, що даний тур є дуже привабливим для туристів, а також вигідним для тур фірми. Ця програма розроблена для допитливих туристів, які ніколи не стомляться відкривати для себе всі нові й нові обрії. Розмаїтість екскурсій і розваг робить тур насиченим і привабливим, що і є його основною відмінною рисою. Конкурентоспроможність тура досягається за рахунок порівняно невеликої його вартості при максимальній насиченості екскурсіями і якісним сервісом.

У ході результатів, автором була підрахована кінцева вартість туру для споживачів. Вона склала 1 574 грн.

Чистий прибуток від реалізаціїї даного туру за рік складатиме 152 313 грн. Чистий прибуток – це прибуток, що залишається у розпорядженні.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?