Курсова робота «Розробка екскурсійно-пізнавального маршруту в Швеції та оцінка його ефективності», 2007 рік

З предмету Туризм · додано 23.03.2010 15:21 · від Ren · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Характеристика туристського потенціалу швеції 1.1. Загальна характеристика країни 1.2. Рівень розвитку туризму в країні 1.3. Туристська інфраструктура 1.4. Характеристика основних туристських об’єктів Розділ 2. Розробка туристського маршруту 2.1. Основні поняття й визначення 2.2. Розробка туристського маршруту «Класична Швеція» Розділ 3. Юридичне оформлення туристського продукту 3.1. Перелік основних договорів та правила їх оформлення Розділ 4. Розрахунок економічної ефективності туру Висновки Список використаної літератури Додатки

Висновок

Роль туризму у сучасному світі велика. Він зачіпає усі сфери діяльності сучасного суспільства, але у більшості економіку, культуру та соціальне життя. Завдяки розвитку індустрії мандрувань та відпочинку багатьом країнам вдається вирішувати економічні та соціальні проблеми, однією з таких країн є Швеція.

Швеція – це найбільша країна Північної Європи. Це велика країна з високим рівнем економічного розвитку й з розвинутою туристичною інфраструктурою. Все це було досягнуто завдяки сприятливим історичним умовам, багатим ресурсам і високій виробничій культурі.

Туризм приносить Швеції щорічно величезний прибуток, вимірюваний десятками мільярдів крон, займаючи в національному обігу 3-4%. Крім усього іншого, у стокгольмську скарбницю у вигляді відрахувань від економічної діяльності тур фірм надходить у рік більше 1 млрд. крон. Ці гроші йдуть на розвиток і благоустрій міської інфраструктури.

Необхідно також відзначити, що доходи Швеції в сфері туризму зростають із кожним роком. По даним Всесвітньої туристської організації в середині 90-х років прибутки від туризму складали 2,9 млн. $, а вже в 2005 р. вони зросли до 7,4 млн. $.

Країна рясно наділена природними красами й визначними пам'ятками: зелені поля півдня країни й сувора тундра Лапландії, зелені пагорби заходу й лісисті скелі Норботтена, мальовничі острови й шхери півдня й спокійні береги Ботнічної затоки, величезна озерна система й безліч диких тварин – все це притягує до країни величезну кількість туристів. А її багата історія й гарні міста дозволять ознайомитися із самобутньою культурою країни.

Головною метою курсового проекту було розроблення екскурсійно-пізнавального маршруту в Швеції на період 9 днів. Маршрут має назву «Класична Швеція» і розрахований на відвідання чотирьох основних міст Швеції, а саме Стокгольм, Упсала, Ґетеборг та Мальме. Даний тип маршруту є тематичним, тому що тут переважає екскурсійне обслуговування й пізнавальна спрямованість. Він направлений на відвідання найвидатніших історико-культурних центрів Швеції та ознайомлення ближче з культурою та традиціями цієї країни.

Для визначення конкурентоспроможності та собівартості маршруту «Класична Швеція» було розраховано його економічну ефективність, що проводилася в такому порядку:

– визначення вартості розміщення;

– визначення вартості харчування;

– визначення вартості на надання екскурсійних послуг;

– визначення вартості на проїзд;

– визначення собівартості подорожі;

– рентабельність турові;

– врахування інших туристських послуг, які були надані туристам протягом подорожі.

Виконані розрахунки дозволять на стадії розробки туристського продукту оцінити можливу його економічну ефективність, визначити слабкі місця туристського продукту, вибрати заходи щодо підвищення економічної ефективності туристського продукту або відмовитися від його розробки.

Судячи зі зроблених розрахунків можна зробити висновок, що даний туристський маршрут є дуже привабливим для туристів, а також вигідним для тур фірми. Ця програма розроблена для допитливих туристів, які ніколи не стомляться відкривати для себе всі нові й нові обрії. Розмаїтість екскурсій і розваг робить тур насиченим і привабливим, що і є його основною відмінною рисою. Конкурентоспроможність тура досягається за рахунок порівняно невеликої його вартості при максимальній насиченості екскурсіями і якісним сервісом.

У ході результатів, автором була підрахована кінцева ціна путівки по даному маршруті. Вона склала 3257 EUR.

Коментар модератора

55 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?