Курсова робота «Державні цільові фонди», 2010 рік

З предмету Фінанси · додано 23.03.2010 01:55 · від Светлана · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Сутність та класифікація державних цільових фондів 2.Державні фонди цільового призначення України 2.1. Пенсійний фонд України 2.2. Фонд загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття 2.3. Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 2.4. Фонд соціального захисту інвалідів Висновок Список літератури Додатки

Висновок

На сучасному етапі ринкових перетворень в Україні у сфері функціонування цільових соціальних фондів нагромадилася низка нерозв'язаних проблем законодавчого і організаційного характеру:

• взаємодублювання функцій окремих соціальних фондів;

• великі розміри внесків до державних соціальних фондів не збільшують надходження коштів від підприємств, організацій, що пов'язано з таким негативним явищем, як "тінізація" економіки;

• відсутність єдиних принципів визначення критеріїв необхідності надання соціальних пільг;

• відсутність чіткої спрямованості соціальних витрат на допомогу сім'ям із низьким рівнем доходів;

• недостатня узгодженість соціальних витрат із іншими державними витратами;

• не вирішено питання узгодженого формування бюджетних видатків та видатків державних соціальних фондів на соціальні виплати на основі використання державних мінімальних соціальних стандартів тощо.

Крім того, є низка проблем притаманна конкретним цільовим фондам держави. Так, Фонд соціального страхування на випадок безробіття має багато проблем, пов'язаних із рухом робочої сили. Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням стикається з проблемним питанням пов'язаним з визначенням джерел фінансування оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності працівникам бюджетних установ, нарахуванням страхових внесків до Пенсійного фонду на суму допомоги по тимчасовій непрацездатності. Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань має забезпечити фінансування профілактичних заходів, які визначено національною, галузевими та регіональними програмами поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища. При цьому Фонд не бере участі у розробці зазначених програм, однак повинен вишукати фінансові ресурси відповідно до затверджених обсягів, що є дуже проблематичним.

Назріла необхідність вдосконалення функціонування державних цільових фондів, адже їх ефективна діяльність є передумовою підвищення рівня соціального захисту у державі.

Реформування механізму функціонування цільових фондів держави доцільно здійснювати на основі:

• чіткого визначення джерел і розмірів фінансування за різними видами соціального страхування;

• усунення дублювання функцій;

• централізації та впорядкування збирання страхових внесків;

• удосконалення методів контролю та підвищення ролі соціальних партнерів в управлінні соціальним страхуванням;

• збереження державних соціальних гарантій;

• створення економічних передумов зростання заробітної плати як найважливішого фактора розвитку соціального страхування.

Ефективне реформування функціонування державних цільових фондів дозволить багато в чому вирішити їх нагальні питання.

Коментар модератора

38 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?