Курсова робота «Характеристика основних видів кредиту», 2010 рік

З предмету Гроші та кредит · додано 12.06.2010 13:31 · від Светлана · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Кредит як економічна категорія 1.1. Сутність кредиту 1.2. Основні принципи кредиту Розділ 2. Основні види кредиту 2.1. Банківський кредит 2.2. Міжгосподарський кредит 2.3. Державний кредит 2.4. Міжнародний кредит Розділ 3. Особливості основних видів кредиту в Україні 3.1. Банківський кредит в Україні 3.2. Комерційний кредит в Україні 3.3. Лізинговий кредит в Україні 3.4. Споживчий кредит в Україні 3.5. Іпотечний кредит в Україні 3.6. Державний кредит в Україні 3.7. Міжнародний кредит в Україні Висновок Список літератури Додатки

Висновок

Підводячи підсумки, можна сказати, що кредит грає специфічну роль в економіці: він не тільки забезпечує безперервність виробництва, але і прискорює його. Кредит сприяє економії витрат звертання. Це досягається за рахунок:

а) скорочення витрат по виготовленню, випуску, обліку і зберіганню грошових знаків, бо значить, частина готівки виявляється непотрібною;

б) прискорення обігу грошових коштів, багаторазового використання вільних грошових коштів;

в) скорочення резервних фондів.

Щодо особливостей основних видів кредиту в Україні можна зауважити, що:

1. На сьогоднішньому етапі одну з найважливіших ролей у стимулюванні відтворювальних процесів в економіці відіграє банківський кредит як головне джерело забезпечення грошовими ресурсами поточної господарської діяльності підприємств незалежно від форми власності та сфери господарювання.

2. Якщо в країнах з розвинутою ринковою економікою лізинг став одним із поширених способів продажу засобів праці, то в Україні він поки що перебуває на самій початковій стадії розвитку. Для розвитку і вдосконалення лізингу в Україні потрібно передусім усунути нормативно-правові перешкоди на правовому рівні та в самому механізмі його фінансування.

3. Незважаючи на всі проблеми, досягнуто досить помітний прогрес у розвитку як житлового кредитування, так і споживчого кредитування в цілому.

4. Сучасний механізм комерційного кредиту характеризується поєднанням міжфірмових розрахунків і кредитування за відкритим рахунком. Такі розрахунково-кредитні відносини (так званий фірмовий кредит) особливо активно використовуються у міжнародних економічних зв'язках. Тому удосконалення механізму комерційного кредиту спрямоване на найповніше стимулювання продажу (реалізації) товарів (послуг, робіт).

5. Розвиток комерційного кредиту має стати важливим чинником відновлення фінансової стабільності вітчизняних товаровиробників. Для будь-якого підприємства важливо мати власну кредитну політику на ринку, яка б забезпечувала органічний взаємозв'язок комерційного кредитування і маркетингової діяльності. Тим самим буде досягнуто позитивного впливу механізму комерційного кредиту як на прибутковість, так і на фінансовий стан вітчизняних підприємств у цілому.

6. Вирішення найболючіших проблем іпотечного кредитування в Україні тісно пов'язане з вдосконаленням законодавчої бази. Побудова надійного законодавчого підґрунтя для розвитку іпотеки в Україні має стати та й буде основою формування сучасних підходів до вирішення як перелічених нами, так і інших проблем іпотечного кредитування.

Разом з тим, винятково актуальним стає питання практичної реалізації можливостей, що з'явилися в рамках уже прийнятого законодавчого поля. Крім того, в Україні варто також використовувати той зарубіжний досвід іпотечного кредитування, який значною мірою підходить для умов нашої держави виходячи з рівня її соціально-економічного розвитку та відповідає особливостям національної економіки взагалі.

7. За сучасних обставин в Україні державний кредит, як правило, має цільове спрямування на покриття дефіциту бюджету.

8. В Україні міжнародні банківські кредити в основному отримують комерційні банки та спільні з іноземним інвестором підприємства. З появою довіри іноземних банків до українських підприємств можливе отримання останніми таких кредитів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення