Реферат «Г.Х. фон Врігт «Логіко-філософські дослідження»», 2003 рік

З предмету Логіка · додано 22.03.2010 18:35 · від Юлия · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Біля витоків сучасної модальної логіки стоїть Георг Хенрік фон Врігт, який своїми логіко-філософськими працями справив сильний вплив на розвиток теоретичної думки у Скандинавських країнах, Великобританії та США. Про нього пишуть як про "великого нині живучого філософа". Він був першим президентом Відділення логіки, методології й філософії науки Міжнародного союзу історії й філософії науки, президентом Академії наук Фінляндії. У 1951 р. Г.Х. фон Врігт висунув ідею побудови деонтичної логіки. На думку спеціалістів, саме цьому вченому належить перше й найсерйозніше дослідження у даній галузі. Спроби осмислити проблеми деонтичної логіки наштовхнули фон Врігта на думку про потребу розробки логічної теорії дій людини, логіки переваг і оцінок. Результатом такого осмислення стала праця «Логіко-філософські дослідження» («Пояснення й розуміння», “Explanation and Understanding”)).

Висновок

Логіко-філософський аналіз дій людини має надзвичайну значущість як з теоретичного, так і з практичного боків. По-перше, такий аналіз сприяє розвиткові концептуального апарату деонтичної логіки. По-друге, за допомогою подібного аналізу логіки мають вихід на етику, аксіологію (науку про цінності), юриспруденцію.

Коментар модератора

6 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?