Курсова робота «Підготовка зовнішньоторговельної угоди з експорту олії соняшникової», 2009 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 18.03.2010 23:49 · від Eveline · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Аналітична маркетингова оцінка ринку соняшникової олії 1.1. Аналіз світового виробництва соняшникової олії 1.2. Аналіз світової торгівлі соняшниковою олією 1.3. Аналіз попиту та споживання соняшникової олії 1.4. Сегментація ринку соняшникової олії 1.5. Аналіз властивостей соняшникової олії 1.6. Аналіз цін на олію соняшникову у 2008 році 2. Правове обґрунтування можливостей здійснення зовнішньоекономічної угоди 2.1. Тарифне регулювання 2.2. Нетарифне регулювання 2.3. Митні процедури з соняшниковою олією 2.4. Заборони, вимоги та стандарти, які застосовуються до соняшникової олії 2.5. Особливості та умови транспортування 2.6. Валютне регулювання експортних операцій та оподаткування 3. Проект зовнішньоекономічного контракту на купівлю-продаж соняшникової олії Оцінка ефективності запропонованого проекту 31 Висновки Бібліографія Додатки

Висновок

Сучасна система регулювання міжнародного економічного обміну діє за десятиліттями відпрацьованими механізмами. Так у міжнародній торгівлі це – тарифні й нетарифні методи та інструменти – ліцензії, квоти, антикомпенсаційні та антидемпінгові податі; у валютно–фінансовій сфері – валютний режим та курс, валютні обмеження, процентні кредитні ставки, порогові значення зовнішнього фінансування та заборгованості тощо.

Центральною та найбільш дискусійною проблемою сучасної регулятивної системи є проблема місця і ролі в ній держави, що традиційно асоціюється зі здатністю чи нездатністю уряду країни розробляти і реалізувати незалежну національну економічну політику. Україна, як країна з перехідною економікою державні механізми регулювання економічних процесів тарифними та нетарифними інструментами. З огляду на глобалізаційні процеси світової економіки та неоднаковий рівень розвитку ринкової системи такий протекціонізм є виправданим.

За рахунок введення державою експортного мита та індикативних цін на соняшникове насіння відбувся позитивний вплив на масложирову промисловість України, а семе : часткове заміщення експорту соняшникового насіння на продукцію більш глибокої переробки, пропозиція соняшникової олії збільшилася майже вдвічі, покращилися кількісні та якісні показники олійножирового комплексу.

На сьогоднішній день Україна займає друге місце у світі за експортом соняшникової олії. Однак слід зазначити, що у структурі експорту сира нерафінована олія становить 70 відсотків, а олія у пляшках – 30 %, при чому вона, в основному, експортується до країн СНД. Більшість країн-імпортерів олії законодавчо захищаються свій ринок від готової продукції, а проникнення на високо конкурентні європейські ринки потребує забезпечення якості на рівні міжнародних стандартів, які більшістю українських товаровиробників не виконуються.

Але незважаючи на це існую ряд проблем, вирішення яких сприятиме збільшенню ефективності виходу українських товаровиробників на світовий ринок. Ці проблема зокрема стосуються експортної інфраструктури. Значною проблемою є гармонізація українських стандартів якості до міжнародних (ISO), що сприяло б переходу вітчизняних учасників ринку до ведення справ з використанням уніфікованих контрактів FOSFA.

Враховуючи такі фактори як постійне збільшення населення планети та пріоритетність вирощування альтернативних олійних культур за рахунок скорочення виробництва соняшнику в основних країнах-продуцентах, треба сказати що Україна має неаби-які перспективи експорту соняшникової олії у майбутньому.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали