Курсова робота «Дидактичний стиль спілкування викладача», 2009 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 16.03.2010 20:53 · від Kiren · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ РОЗДІЛ 1. Дидактика та спілкування викладача 1.1. Поняття та методологічна основа дидактики 1.2. Особливості та функції педагогічного спілкування 1.3. Педагогічне спілкування як дидактичний діалог РОЗДІЛ 2. Спілкування викладача як провідна складова професійно-педагогічної комунікації 2.1. Стиль спілкування викладача 2.2. Моделі спілкування та установка викладача 2.3. Спілкування викладача - особливий вид комунікативної творчості Висновки Список використаної літератури

Висновок

Таким чином, можна сказати, що розглянуто поняття та методологічну основу дидактики, розглянуто особливості та функції педагогічного спілкування, досліджене педагогічне спілкування як дидактичний діалог, вивчений стиль педагогічного спілкування, охарактеризовані моделі спілкування та установку викладача, проаналізоване спілкування викладача як особливий вид комунікативної творчості.

І ще один аспект творчості вчителі в спілкуванні - творчість у процесі саморегуляції: мистецтво управляти власними психічними станами, переборювати різноманітні психологічні бар’єри, викликати творче самопочуття, уміти завжди бути життєрадісним й оптимістичним.

Ви напевно звертали увагу на те, що настрій учителя невловимо передається класу. Пом’ятайте про це, учіться панувати собою.

З метою професійного самовиховання зверніть увагу на те, як організують ваші колеги-педагоги творче спілкування з дітьми. Можна діяти по наступній програмі:

1. Відвідаєте уроки декількох учителів і спробуйте по тональності спілкування, настрою дітей, загальній атмосфері уроку визначити характер взаємин учителі з дітьми. Обміняйтеся враженнями з колегами й спробуйте створити цілісну картину цих взаємин,

2. Постарайтеся визначити, якими прийомами користується вчитель, організувати спілкування, чи допомагають вони вирішувати навчально-виховні завдання.

3. Спробуйте як би «примірити» манеру спілкування з учнями різних учителів на себе й установити, що в «технології» цього спілкування відповідає вашій індивідуальності, а що ні.

4. Побувайте на виховних заходах у досвідчених педагогів і зверніть увагу на те, як вони враховують настрій дітей, їхні індивідуальні особливості й т.п., як це все відображається на спілкуванні.

5. Спробуйте зрівняти атмосферу на уроках у декількох учителів і визначити, чим вона відрізняється, які причини цієї відмінності [20, 14].

Отже, оволодіння теорією професійно-педагогічного спілкування, пізнання його структури, моральних принципів, входження в «технологію» цього процесу, придбання в результаті цього професійних комунікативних прийомів і навичок, формування власного досвіду комунікативної діяльності - от основні напрямки роботи, які будуть сприяти становленню комунікативних здібностей і комунікативної культури педагога, особливо початківця.

Коментар модератора

34 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?