Курсова робота «Іноземні банки на фінансовому ринку України»

З предмету Фінанси · додано 15.03.2010 19:28 · від Natali · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Банківська система україни та присутність у ній іноземного капіталу 1.1. Сутність та структура банківської системи України. Класифікація комерційних банків 1.2. Проникнення іноземного капіталу в банківську систему України 1.3. Переваги та недоліки присутності іноземних банків на фінансовому ринку України 2. Аналіз ринку банківських послуг в україні 2.1. Аналіз рівня конкуренції на ринку банківських послуг за допомогою моделі М. Портер 2.2. Рейтингова оцінка комерційних банків з іноземним та державним капіталом 3. Державне регулювання діяльності іноземних банків в україні та в європі 3.1. Державне регулювання іноземних банків в Україні 3.2. Досвід банківського нагляду за іноземним капіталом в різних країнах Висновок Перелік посилань

Висновок

На сьогоднішній день вже більше третини фінансового ринку України контролюється "заморські" власниками. Іноземний капітал на початок 2009 року в Україні представлений 25 країнами. Найбільшу частку в загальній сумі іноземного капіталу становить капітал Австрії та Кіпру. Ця частка іноземних банків у банківському секторі України за останні декілька років значно зросла і за прогнозами фахівців ця позначка в майбутньому буде стрімко зростати.

Причиною зміни способів експансії на зарубіжні ринки стала зростаюча конкуренція у банківській системі всередині країни.

Разом з тим, необхідно комплексно розглядати переваги й недоліки входження іноземного капіталу до банківського сектору України та всебічно оцінювати їх співвідношення, що було продемонстровано у першому розділі.

Проникнення іноземних банків в економіку України, з одного боку, для фінансової системи країни має негативні наслідки, так як іноземці приходять до нас, щоб заробляти гроші, і, таким чином, відбувається поступовий вивіз капіталу з країни. З іншого боку, це є позитивним явищем, так як існує недофінансування реального сектора і поява нових кредиторів може вплинути на розвиток даного сегменту економіки.

Україна йде по шляху країн Центральної та Східної Європи, де від 60 до 90% банківського капіталу сконцентровано в руках нерезидентів. У Польщі, наприклад, ступінь розвитку банківської системи, за оцінками фахівців, трохи вище ніж в Україні - частка іноземних банків в Польщі на сьогоднішній день 70 - 80%. Якщо ж Україна дуже "постарається", вона взагалі може повторити фінансовий "подвиг" Естонії або Мексики, де переважна більшість банків належить нерезидентам. За прогнозами фахівців, в найближчий рік зміна господарів банків на їх клієнтів не позначиться, але рано чи пізно Україні доведеться вибрати, по якому шляху розвитку рухатися далі - польському, мексиканського чи російському (на російському банківському ринку сьогодні лише 25% займає частка іноземного капіталу).

Так що питання про те, кому буде належати українська банківська система в 2010 році, сьогодні більш ніж актуальне.

У другому розділі було проаналізовано рівень конкуренції на ринку банківських послуг за допомогою моделі М. Портера і виявлено, як на стан конкуренції в галузі впливають ці п'ять конкурентних сил:

- конкуренція між фірмами, що діють і зміцнилися в галузі;

- проникнення в галузь і на ринок нових конкурентів;

- загроза появи на ринку товарів - замінників (субститутів), вироблюваних за іншою технологією;

- можливості покупців (клієнтів);

- можливості постачальників.

Також було оцінено та зроблено рейтинг 8 великих банків України з різною долею державного та іноземного капіталу з метою визначення більш надійного банка та рівня конкуренції в банківському секторі. І виявлено, що іноземні банки поступово витісняють державні, створюючи кращі умови для клієнтів та маючи гарні фінансові показники своєї діяльності. І це нормальний стан речей, бо чим більша конкуренція, тим краще якість та умови надання банківських послуг.

Чинне законодавство, що регулює допуск іноземних банків у вітчизняний банківський сектор номінально не обмежує можливі інституціональні форми присутності нерезидентів в Україні. У теперешніх умовах все частіше виникає необхідність державного регулювання та посилення банківського нагляду, обумовлена конкурентними перевагами іноземних банків, які можуть призвести до пригнічення національних банків, що й було розглянени у третьому розділі.

Цілком зрозуміло, що з огляду на об’єктивні економічні реалії у питанні доцільності розширення присутності іноземного капіталу у банківському секторі необхідно керуватися стратегічними пріоритетами, практична реалізація яких дасть змогу забезпечити цілісність і стабільність банківської системи України. Разом із тим, розширення доступу іноземного банківського капіталу в Україну потребує адекватних рішень, що зачіпають стратегію розвитку банківського сектору України. На сьогодні проблемою українських банків є підвищення рівня конкурентоспроможності, капіталізації, зниження собівартості банківських послуг, розширення фінансового інструментарію.

Враховуючи останні прогнози доля іноземного капіталу в банківській системі України найближчим часом, а саме у 2012 році, дійде до позначки 60%, як це зараз спостерігається у багатьох країнах Східної Європи. Тому, щоб не наробити помилок в майбутньому, треба вже зараз на їх прикладі відслідити позитивні та негативні наслідки присутності столь великої кількості іноземного капіталу, та міри по його регулюванню.

Коментар модератора

30 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?