Курсова робота «Дійове каяття і його відміна від добровільної відмови від добровольного отказа», 2008 рік

З предмету Право · додано 15.03.2010 17:52 · від мария · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям 6 1.1. Підстави кримінальної відповідальності 6 1.2. Поняття та значення дійового каяття 8 Розділ 2. Добровільна відмова при незакінченому злочині, як стадія скоєння злочину 15 Розділ 3. Розмежування понять дійове каяття та добровільна відмова при незакінченому злочині 19 Висновки 22 Список використаної літератури 25

Висновок

В курсовій роботі проведене теоретичне узагальнення й наукове вирішення проблем добровільної відмови від вчинення злочину та звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям.

Згідно з ч. 2 ст. 17 КК «особа, яка добровільно відмовилася від доведення злочину до кінця, підлягає кримінальній відповідальності лише в тому разі, якщо фактично вчинене нею діяння містить склад іншого злочину». Звідси випливає, що особа, що добровільно відмовилася від доведення злочину до кінця, не підлягає кримінальній відповідальності за вчинені нею готування до злочину або замах на злочин. Отже, ця норма має велике значення в попередженні закінчення злочинів, бо сприяє відмові від продовження і завершення розпочатого особою злочину. Положення зазначеної норми про добровільну відмову можуть бути використані й іншими особами для попередження злочинів.

Проведене дослідження звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям дозволяє зробити висновки, які мають значення як у теоретичному, так і в практичному плані:

Введення у чинне законодавство норми про звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям сформульованої у ст. 45 чинного КК України, будучи послідовним і закономірним етапом поступального розвитку інституту звільнення від кримінальної відповідальності, обумовлене наступними причинами:

а) потребою в удосконаленні засобів забезпечення відшкодування шкоди від злочинів й реалізації відновлювальної функції кримінального права; б) частковою нейтралізацією соціально корисними вчинками шкідливої значущості злочинного діяння й особи, що його вчинила; в) необхідністю перегляду цілей застосування звільнення від кримінальної відповідальності, звернення уваги на позитивну посткримінальну поведінку й психологію розкаяння; г) позитивним впливом збільшення кількості випадків дійового каяття на поліпшення організації, планування й стану протидії злочинності; д) можливістю досягти обмеження стигматизації певної частини громадян, які вперше вчинили злочин невеликої тяжкості.

Як і будь-який вид звільнення від кримінальної відповідальності, звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям є формою дострокового припинення кримінально-правових відносин, яке відбувається у випадках, якщо визнається, що бажаних для держави цілей було досягнуто без реалізації кримінальної відповідальності. Показником досягнення цих цілей і юридичним фактом, що припиняє кримінально-правові відносини, є передбачене ст. 45 КК дійове каяття особи після вчинення нею вперше злочину невеликої тяжкості.

Підстава звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям може бути розглянута з точки зору її форми й змісту: формальною (правовою) підставою звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям є кримінально-правова норма, вміщена у ст. 45 КК; матеріальною (фактичною) підставою звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям є недоцільність реалізації кримінальної відповідальності особи, яка дієво розкаялася, у зв'язку з досягненням позитивних результатів в галузі ліквідації шкідливих наслідків злочинів, відшкодування та компенсації за їх заподіяння, збереження матеріальних і організаційних ресурсів у галузі розкриття й розслідування злочинів.

Указані у правовій підставі звільнення обставини, сукупність яких визначає можливість (або необхідність) здійснення вказаного у даній нормі виду звільнення, є умовами звільнення від кримінальної відповідальності. Їх значення полягає в наступному: встановлення відповідності фактичних обставин цим умовам впливає на розвиток кримінально-правових відносин; гарантує, що вид звільнення буде обрано правильно, звільнення буде законним і досягне своїх цілей; вказують, що саме необхідно оцінювати при вирішенні питання про можливість або необхідність здійснення звільнення від кримінальної відповідальності, що дозволяє визначити коло доказів, на підставі дослідження яких може бути зроблено позитивний (або негативний) висновок про необхідність (або можливість) звільнення; з’ясування змісту умов окремого виду звільнення дозволяє визначити причини, з яких законодавець вважає за необхідне (або можливе) відмовитися від реалізації кримінальної відповідальності особи, а також зробити висновок про фактичну наявність таких причин у кожному конкретному випадку.

Визначення місця передбаченого ст. 45 КК звільнення від кримінальної відповідальності у структурі інституту звільнення від кримінальної відповідальності свідчить, що воно є:

а) безумовним (без іспитового терміну для особи, що звільнюється), оскільки рішення про нього приймається остаточно і не поставлене в залежність від подальшої поведінки особи;

б) таким, що не передбачає застосування у зв’язку із ним будь-яких інших заходів впливу щодо особи, яка звільнюється;

в) загальним, оскільки передбачене нормою Загальної частини КК і може бути здійснене у разі вчинення індивідуально не визначеного кола злочинів невеликої тяжкості;

г) обов’язковим (імперативним), бо за наявності всіх обставин, описаних у ст. 45 КК, її застосування є обов’язковим для суду;

д) із загальним суб’єктом, оскільки його здійснення не пов’язується з жодними додатковими ознаками, яким повинна відповідати особа, що звільнюється.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?