Курсова робота «Іпотечне кредитування комерційних банків», 2009 рік

З предмету Фінанси · додано 15.03.2010 15:31 · від Natali · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Теоретичні основи проведення іпотечних операцій 1.1. Історія розвитку й виникнення іпотечного кредитування 1.2. Правові основи іпотечного кредитування 1.3. Сутність і загальна структура іпотечного ринку 1.4. Основи організації іпотечного житлового кредитування в банку 2. Аналіз ринку іпотечних опреацій в українських банках 2.1. Аналіз обсягів та лідерів іпотечного кредитування 2.2. Аналіз джерел фінансування іпотечних кредитів 3. Розрахунок ефективної відсоткової ставки по іпотечному кредиту Висновки Список використаної літератури

Висновок

В результаті проведених в даній курсовій роботі досліджень було виявлено, що іпотечне кредитування стало пріоритетним напрямком у розвитку банківських послуг в Україні. Іпотека дозволяє придбати житло сьогодні, а оплачувати повну його вартість протягом декількох наступних років. Тобто можна сказати, що першочергову потребу кожної родини у придбанні житла задовольняє саме цей напрямок діяльності комерційних банків.

У першому розділі курсової роботи була досліджена поява та розвиток іпотечного кредитування, були визначені правові основи іпотечних операцій комерційних банків та зясована сутність та структура іпотечного ринку.

Таким чином под іпотекою розуміється заства нерухомості під видаваємий кредит, коли застава, яка служить підставою для цього кредиту не передається кредитору, а залишається у власності боржника.

Також у процесі написання курсової роботи були виділені основні етапи проведення іпотечних операцій комерційними банками:

1) процедура оцінки позичальника, його платоспроможності і забезпечення кредиту;

2) процедура надання іпотечного житлового кредиту;

3) процедура обслуговування іпотечного житлового кредиту.

Проаналізований у другому розділі представленої курсової роботи ринок іпотечного кредитквання банківської системи України за період з 2006 року до початку 2009 року, та наглядно продемонстровані обсяги іпотечних операцій за розглянутий період, дає змогу зробити висновок, що доля іпотечних кредитів у загальному ердитному портфелі банків складає приблизно 7%, і дивлячись на її динаміку можна сказати, що вона поступово зростає. Це підтверджують статистичні дані, наведені у Таблиці 2.1.1.

У цьому ж розділі виявлена пятірка банків - лідерів іпоетчного кредитування за результатами 2008 року. Перше місце посів Укрсиббанк. Видані ним кредити складають 16,43% від усіх іпоетчних кредитів виданих за 2008 рік виданих банківськими установами країни.

Проведений у цьому ж розділі аналіз джерел фінансування іпотечних кредитів дає змогу зробити висновок, що кошти для довгострокового кредитування банки залучають переважно від фізичних осіб. Про це говорять статистичні дані наведені у Таблиці 2.2.1.

Розрахунок ефективної процентної ставки по іпотечному кредиту з урахування курсу гривні щодо іноземних валют, представлений у третьому розділі дозволяє зробити висновок, що нестабільність гривні зумовлює доцільність одночасного застосування фіксованої кредитної ставки для іпотечних кредитів у вільно конвертованій валюті (долар США), та плаваючої – для іпотечних кредитів у національній валюті.

У цьому ж розділі були розглянуті проблеми іпоетчного кредитування в Україні, основними з яких є: обмежена пропозиція житла, низька платоспроможність населення, високі відсоткові ставки, висилення боржника у випадку неплатежу та відсутність іпотечного страхування.

Також були запропоновані заходи, які необхідно втілити у життя, щоб вирішити існуючі проблеми у розглянутій галузі кредитування. А саме:

- розширити доступ населення до довгострокових кредитів за рахунок певних пільг та субсидування деяких категорій громадян по кредитних відсотковим ставкам та депозитним внескам;

- стимулювати фінансово-кредитні установи у напрямку збільшення їх інвестицій у житлову сферу економіки, яка здійснюється як по лінії кредитора, так и по лінії інвестора шляхом державних гарантій та надання пільг;

- оптимізувати функціонування спеціалізованого державного органу, який буде забезпечувати управління ризиками житлового іпотечного капіталу.

Отже, іпоетчний сегмент кредитного ринку – найпривабливіший для банків з огляду на порявняно високий рівень ліківдності. Однак успішна робота на цьому сегменті потребує конкурентних переваг, тим більше в умовах посилення конкуренції, яка спостерігається сьогодні на вітчизняному банківському ринку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення