Дипломна робота «Особливості формування орфографічних навичок у шестирічних першокласників у період навчання грамоти», 2003 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 14.03.2010 16:35 · від Alex · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Теоретичні основи формування навичок грамотного письма в учнів першого класу шестирічного віку. Лінгвістичні засади методики навчання першокласників грамотного письма Психофізіологічні особливості формування правописних умінь у шестирічних першокласників. Аналіз програми з української мови для першого класу, букварів та зошитів з друкованою основою. Розділ 2. Методика формування правописних навичок у шестирічних першокласників. Система навчальних вправ як засіб формування у шестирічних першокласників навичок грамотного письма. Пропедевтичне ознайомлення учнів з поняттям орфограми. Методика введення і відпрацювання алгоритму осмисленого письма за зразком. Хід і результати експериментального дослідження. Висновки. Список використаної літератури.

Висновок

В ході дослідження ми дійшли висновку, що робота з учнями шести років вимагає особливого підходу. У виборі методів і прийомів навчання молодших школярів необхідно враховувати вікові, психічні та індивідуальні особливості кожного учня і класу в цілому.

Нами були проаналізовані лінгвістичні засади, методики навчання першокласників грамотного письма. У процесі формування правописних навичок молодших школярів враховуються особливості української орфографії. Провідним принципом української орфографії є фонетичний: написання більшості слів збігається з їх вимовою В той же час значна кількість слів та морфем пишуться за морфологічним принципом – однаково, незалежно від їх вимови. Морфологічні написання регулюються певними правилами. Аналіз лінгвістичних основ методики навчання грамоти переконує у тому, що процес оволодіння навичками письма відкриває можливості для закладання основ грамотного письма, для вироблення правописних навичок.

Аналіз програми з української мови для першого класу доводить, що зміст навчального матеріалу, принципи його розміщення у букварях та зошитах з друкованою основою дозволяють проводити цілеспрямовану систематичну роботу щодо формування правописних навичок у першокласників у період навчання грамоти.

Досліджуючи особливості формування правописних навичок у шестирічних першокласників, нами була розроблена і застосована на практиці система навчальних вправ, яка готує першокласників до усвідомленого написання зразка. Кількість і характер вправ на кожному уроці визначаються залежно від рівня освоєння дітьми техніки читання, письма, загального розвитку. Але, як показано вище, на одному уроці можна і треба застосовувати різні вправи: орфоепічне проговорювання і вправу-гру, моделювання речення і звуковий аналіз слова, коректуру і поділ слів на склади та ін. Формування осмисленого письма за зразком не обмежується пропедевтичними вправами. Вони лише готують дітей до такого виду списування. Також було введено поняття „орфограма”. Учні зрозуміли і запам’ятали визначення орфограми як букви, знака, пропуску між словами, що потребують пояснення. Також нами був введений і відпрацьований алгоритм осмисленого письма за зразком на уроках письма.

Отже, підсумовуючи проведену роботу, можемо зробити головний висновок:

осмислене письмо за зразком відіграє надзвичайно важливу роль у набутті учнями правописних навичок; вже з першого року навчання підвищує грамотність учнів, що є одним з головних завдань процесу навчання письма.

Дослідження підтвердило попередню гіпотезу – осмислене письмо за зразком в період навчання грамоти є важливою обов’язковою складовою системи формування орфографічних навичок шестирічних першокласників.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?