Курсова робота «Особливості мотиваційної сфери у підлітковому віці», 2007 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 13.03.2010 19:59 · від Інес.ru · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Теоретико методологічні основи дослідження проблеми мотиваційної сфери. 1.1. Мотивація як властивість особистості 1.2. Мотиви, їх класифікація 1.3. Психологічні особливості мотиваційної сфери підліткового віку Розділ 2. Дослідження мотиваційної сфери у підлітковому віці. 2.1. Організація, умови та методи дослідження мотиваційної сфери у підлітковому віці 2.2. Психологічне дослідження мотиваційної сфери у підлітковому віці 2.3. Аналіз результатів психодіагностичного дослідження мотиваційної сфери у підлітковому віці Висновки Література Додатки

Висновок

Термін „мотивація” представляє собою більш широке поняття, ніж термін „мотив”. Слово „мотивація” використовується у сучасній психології у двоякому розумінні: як позначающі систему факторів, які детермінують поведінку (сюди входять потреби, мотиви, мета, наміри, прагнення), та як характеристика процесу, який стимулює та підтримує поведінкову активність на певному рівні. Частіше за всього у науковій літературі мотивація розглядається як сукупність причин психологічного характеру, які пояснюють поведінку людини, її початок, направленість та активність.

Ні в розумінні сутності мотивації, її ролі в регуляції поведінки, ні в розумінні співвідношень між мотивацією і мотивам немає єдності поглядів. В багатьох роботах ці два поняття використовуються як синоніми.

Дослідження проводились з опитуваними 11-16 років. Кількість опитуваних – 36.Дослідив мотивацію до успіху і мотивацію до уникнення невдач ми виявили, що більшість дітей підліткового віку мають мотивацію до успіху. Дослідив мотивацію до успіху та мотивацію на уникнення невдач у підлітків, ми виявили, що більшість дітей цього віку мають середню та помірно високу мотивацію до успіху. Це каже про те, що вони прагнуть добиватися мети у різних видах діяльності, їм подобається успіх. Більшість підлітків мають середній рівень мотивації до уникнення невдач, трохи менше підлітків мають помірно високу мотивацію, ще менше дітей мають низьку мотивацію до уникнення невдач. Це каже про те, що діти цього віку прагнуть уникати невдач, вони сприймають їх як щось дуже погане.

Коментар модератора

43 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?