Реферат «Визначення конкурентоспроможності підприємства з точки зору конкурентних переваг», 2008 рік

З предмету Інше · додано 12.03.2010 23:28 · від Оксана · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Сутність конкурентоспроможності підприємства 2. Фактори, що впливають на конкурентоспроможність фірми 3. Поняття конкурентної переваги Висновки Список використаної літератури

Висновок

Поняття конкурентоспроможності фірми по-різному визначається різними дослідниками. Так, Ж.-Ж. Ламбен розуміє конкурентоспроможність фірми як можливість кращого, ніж у конкурентів, задоволення потреб покупців. Г.А. Азоєв та А. П. Челенков розуміють конкурентоспроможність як результат, що фіксує наявність конкурентних переваг, без яких вона неможлива, але зауважують, що наявність окремих конкурентних переваг не означає автоматичну перевагу. Должанський І.З трактує конкурентоспроможність як здатність випереджати суперників у досягненні поставлених економічних цілей.

Аналіз конкурентоспроможності фірми на ринку допускає з'ясування факторів, що впливають на відношення покупців до фірми та її продукції і як результат — зміна частки ринку фірми. Усі фактори конкурентоспроможності можна умовно розділити на зовнішні й внутрішні.

Важливим при визначенні конкурентоспроможності фірми є її конкурентні переваги. Теорію конкурентних переваг розробив у 90-і роки професор Гарвардської школи бізнесу М. Портер. Він визначив, що конкурентна перевага — рівень ефективного використання наявних у розпорядженні фірми (а здобувають також для майбутнього споживання) всіх видів ресурсів. Конкурентна перевага може бути зовнішньою і внутрішньою. Зовнішня базується на відмітних якостях товару, які утворюють цінність для покупця, внутрішня — на перевазі фірми щодо витрат виробництва, які менші ніж у конкурентів.

Конкурентні переваги класифікуються за різними ознаками :

1. за характером джерела;

2. за ініціатором;

3. за рівнем ієрархії;

4. за характером динаміки;

5. за можливістю імітації;

6. за сферою проявлення.

У класичній моделі конкурентного середовища професора М. Портера значення й сила впливу кожного з факторів конкуренції змінюється від ринку до ринку й визначає ціни, витрати, розміри капіталовкладень у виробництво й збут продукції й в остаточному підсумку прибутковість бізнесу. Тому дуже важливо і необхідно враховувати 5 основних сил конкуренції :

- загроза появи нових конкурентів;

- загроза появи товарів або послуг-замінників;

- здатність постачальників комплектуючих виробів і т.д. торгуватися;

- здатність покупців торгуватися;

- суперництво уже наявних конкурентів між собою.

Крім перерахованих факторів, представлених у моделі М. Портера, істотний вплив на процес формування конкурентних переваг вносить ряд найважливіших елементів державної політики (антимонопольна, фінансова політики, тощо).

Отже, конкурентні переваги нерозривно пов'язані з конкуренцією. Вони виникають тоді й там, де виникає й розвивається конкуренція. Чим більше всеосяжний характер конкуренції на ринку, тим більш значимі для комерційного успіху є конкурентні переваги. Їхні особливості й механізм формування є фундаментальною основою забезпечення конкурентоспроможності. Позицію в галузі визначає конкурентна перевага. В остаточному підсумку, фірми обходять своїх суперників, якщо мають міцну конкурентну перевагу.

Коментар модератора

32 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?