Курсова робота «Штучний інтелект», 2000 рік

З предмету Комп'ютери · додано 12.03.2010 14:39 · від Alex · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Сутність поняття "штучний інтелект" 2. Математичний апарат штучного інтелекту 1.1. Елементи математичної логіки 1.2. Основні логічні операції 3. Перспективні напрямки використання штучного інтелекту Висновки Список використаної літератури

Висновок

В наші дні, що йдуть під знаком прискорення науково-технічного прогресу, автоматизація інтелектуальної діяльності стає насущною проблемою. Зараз число осіб, зайнятих у сфері управління і обслуговування росте швидше, ніж число осіб, безпосередньо зайнятих у виробництві. Причому відбувається це так швидко, що через деякий час кількість людей, зайнятих в невиробничій сфері і, зокрема, в науці буде близька до загальної чисельності населення Землі.

Стрімке збільшення потоку інформації, що переробляється, там, де раніше її майже не було(торгівля, банківська справа), також призведе до значних змін в методах роботи і зажадає автоматизації, а можливо й інтелектуалізації. Таким чином вирішення проблеми штучного інтелекту переходить з розряду суто наукових питань до проблем, що вимагають найшвидшого вирішення, обумовленого економічною необхідністю. Навіть часткове рішення даної задачі, сьогодні приносить чималу користь в таких областях як медицина, біржова справа, розпізнавання тексту та його переклад на різні мови і багатьох інших.

Крім того, залишається малодослідженою діяльність мозку. Це відбувається не через технічну неможливість прослідити той або інший тип взаємодії частин мозку, співвідношення цих частин з тими або іншими областями життєдіяльності або мислення, а внаслідок того виявлення спеціалізації частин мозку, зв'язків будь-яких його структур не дає уявлення про загальну концепцію його діяльності. Очевидно, що повне уявлення про роботу мозку можливо отримати лише після повного моделювання його діяльності на комп'ютері, тобто створення реального штучного розуму. А з'ясування процесу мислення допоможе людям його оптимізувати. Можливо, що найважливіше значення штучного інтелекту полягатиме навіть не в написанні нових програм, а в новому підході до розуміння процесу мислення. Якщо ми взнаємо щось нове про те, як людина читає і розуміє прочитане або сказане, як відбувається творчий процес, то це допоможе людям в їх діяльності.

Штучний інтелект як область науки, філософії – це лише мала частина грандіозної спроби зрозуміти мислення. Це, можливо, основна мета даної області і тут вже досягнуті чималі успіхи. Головний інтерес для нас складає саме інтелект, а не його штучне походження. Якщо ми досягнемо успіху в цьому напрямі, то прокладемо шлях для створення механічних помічників людині в його повсякденних справах і турботах. Але найголовніше, чого ми тоді зможемо добитися – це більш глибокого розуміння самих себе, що, безумовно, набагато цінніше, ніж будь-яка програма.

Коментар модератора

38 стор

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?