Курсова робота «Місцеве самоврядування та його особливості», 2008 рік

З предмету Право · додано 11.03.2010 08:36 · від Воленшчак Артём Сергеевич · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Поняття місцевого самоврядування 1.1. Історико-теоретичні основи місцевого самоврядування та розвиток місцевого самоврядування в Україні 1.2. Концепція місцевого самоврядування в Європейській Хартії 1.3. Принципи, завдання та функції місцевого самоврядування 2.Концепція місцевого самоврядування в Конституції та законах України 3.Місцеве самоврядування в механізмі держави: конституційно-правовий аспект 4.Місцеве самоврядування в політичній системі України Особливості та перспективи Висновки Список використаних джерел

Висновок

Як викладено у роботі:

•Місцеве управління і самоврядування – здійснення владних повноважень на локальному (місцевому) рівні через місцеві представництва держави чи державних органів та самою територіальною громадою, в тому числі через її представників.

•Місцеве самоврядування – можливість, право територіальної громади самостійно вирішувати економічні, соціальні, політичні питання місцевого характеру.

•Місцеве управління – здійснення державою управлінських функцій на місцевому рівні через свої представництва.

Українське законодавство в цілому відповідає світовим стандартам. Проте, як справедливо зазначають фахівці, було б доцільним напряму ввести деякі положення Хартії в Конституцію України і передбачити в законодавстві конкретні норми щодо фінансування органів місцевого самоврядування; обмежити компетенцію місцевих державних адміністрацій до контрольних функцій і функцій посередництва у відносинах органів місцевого самоврядування з виконавчою владою та Президентом.

Як видно з викладеної у цій роботі інформації, і поняття, і юридична природа місцевого управління і самоврядування пройшли значний шлях історичного розвитку. З’явившись на зламі XVIII і XIX століть як теорія природних прав громади, місцеве самоврядування увібрало в себе концепції розподілу влад, теорії стримань і противаг, представницької і прямої демократії, витримало перевірку практичним застосуванням різних її видів, допомогла прилучити німецький (та інші) народ до державної діяльності. У XX столітті ця теорія була радикально, проте не дуже вдало реформована соціалістичною та нацистською системами, що відкинули розвиток місцевого самоврядування в цих країнах на багато років назад (особливо в СРСР). Теорія прав громади відроджується наприкінці XX століття вже на основі права людини на участь в державному управлінні; одночасно акцент у змісті діяльності органів місцевого управління і самоврядування переходить зі здійснення державно-владних повноважень на надання послуг членам громади, відбувається позитивна взаємодія в цьому питанні державних органів, комерційних та громадських організацій. Україна, що тільки творить власну систему місцевого управління і самоврядування, має перед собою двохсотлітній досвід європейських країн, і незважаючи на місцеві особливості, було б непогано навчитися на чужих помилках, а не на власних. Мені, зокрема, здаються досить перспективними концепції прямої демократії на місцевому рівні і використання місцевого самоврядування як політичної школи для виховання свідомих громадян з населення України, а також представництво громад в парламенті.

В роботі наведені лише найпоширеніші думки і концепції з поодинокими конкретними прикладами для відображення реального здійснення теоретичних положень. В Україні, де після прийняття Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» залишилося багато складних проблем щодо практичної реалізації теоретичних положень функцій та принципів місцевого самоврядування є нагальним вибір вірного шляху і вирішені складних проблем українського самоврядування.

Коментар модератора

32 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?