Курсова робота «Судова влада у системі розподілу влад», 2007 рік

З предмету Право · додано 10.03.2010 23:29 · від Вікторія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Судова влада як одна з гілок державної влади 5 1.1. Ознаки та функції судової влади 5 1.2. Правосуддя як спосіб реалізації судової влади 8 2. Система судів України 10 2.1. Суд як орган судової влади 10 2.2. Система судів загальної юрисдикції 11 2.3. Конституційний суд України 18 4. Статус Вищої ради юстиції 23 5. Судова реформа в Україні: досвід та перспективи 29 Висновки 33 Список використаних джерел 34 Додаток 36

Висновок

Багатобічне дослідження організації судової влади в Україні дозволяє зробити вивід, що молода судова влада відбулася як влада і продовжує розвиватися.

Прийнято багато законів, що регламентують діяльність самої судової влади і що дозволяють успішно вирішувати питання, що входять в її компетенцію.

Відкритий доступ до статистичних даних про роботу органів судової влади і практику застосування законів, що складається, щорічно публікована в офіційних юридичних виданнях, сприяє прозорості і зрозумілості діяльності судів для населення.

Зроблене дослідження дозволило дати визначення судової влади, виявити її як функцію держави, що реалізовується через суди, об'єднані в єдину судову систему України. Встановлено, що в судах цю функцію здійснюють носії судової влади - судді, законна діяльність яких в рамках компетенції гарантується і забезпечується конституційними принципами.

У курсовому дослідженні показано місце, співвідношення і взаємозв'язки судової влади з двома іншими гілками влади, роль судової влади як врівноважуючого початку у відносинах громадянина з державою.

Проте дослідницький потенціал даних проблем далеко не вичерпаний. Багато їх аспектів актуальні і понині. Так, ще не нормалізовано фінансове і матеріальне положення світових суддів на закріплених за ними судових ділянках, недостатня інформаційно-роз'яснювальна робота про значення світових суддів в забезпеченні оперативності в дозволі справ, соціальній стабілізації за рахунок активного застосування процедури примирення до протиборчих сторін. Необхідно докласти серйозні зусилля до підвищення авторитету судової влади при сприйнятті її населенням па всіх рівнях її функціонування. Належить осмислити практику контролю по питаннях доступу до правосуддя і дотримання термінів розгляду судових справ при одночасному дотриманні принципів незалежності суддів і невтручання в їх діяльність.

Коментар модератора

У додатку - форма для висновку по курсовій роботі.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?