Дипломна робота «Кредитний ризик та способи захисту від нього», 2007 рік

З предмету Банківська справа · додано 09.03.2010 15:05 · від HIM · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Кредитний ризик та його вплив на діяльність банківських установ 1.1. Економічна характеристика кредитного ризику 1.2. Класифікація ризикоутворюючих факторів Висновки до розділу 1 Розділ 2. Оцінка кредитного ризику в банківських установах України 2.1. Аналіз системи оцінки кредитного ризику банками 2.2. Особливості управління ризиками в кредитній діяльності банків 2.3. Проблеми оцінювання та контроль за кредитним ризиком банку Висновки до розділу 2 Розділ 3. Основні напрями мінімізації кредитного ризику при здійсненні кредитних операцій банками 3.1. Світовий досвід управління кредитним ризиком у банківській діяльності 3.2. Шляхи вдосконалення сучасних методів мінімізації кредитних ризиків в банках України Висновки до розділу 3 Висновки Список використаних джерел Додатки

Висновок

Отриманні результати свідчать про досягнення поставленої мети та завдання дослідження і дають підставу зробити наступні висновки.

1. При проведенні кредитної політики банківські установи наражаються на виникнення кредитного ризику. На основі вивчення різних підходів до трактування категорії “кредитний ризик”, дані поняття одержали у роботі свій подальший розвиток. Саме він представляє невпевненість у найбільш традиційній для банків України діяльності – кредитуванні. Кредитний ризик є досить складною сукупністю елементів, що викликаються зовнішніми (не регульованими банком) і внутрішніми факторами. Кредитний ризик – складова кредитної діяльності, тому, що, це ризик, пов'язаний із неповерненням кредиту і плати за нього, в цьому разі наголошується на неспроможності повернути кредит позичальником. Однак кредитна діяльність банку залежить ще й від зовнішнього середовища, а не тільки від фінансового стану конкретного позичальника. Тому, в першу чергу, ризики зовнішнього середовища зумовлюють або розширення, або звуження кредитної діяльності банку. Зміна політичної, економічної і соціальної ситуації в країні – досить важливий чинник у здійсненні банками кредитної діяльності.

2. Розглядаючи місце і роль кредитних ризиків у контексті банківської діяльності, підкреслимо, що банківські витрати через недооцінку впливу кредитних ризиків на результати діяльності банківських установ не обмежуються лише несплатою кредитів та нарахованих за ними процентів, а можуть мати масштабний прояв внаслідок:

 втрати репутації банку, оскільки велика кількість прострочених та неповернених кредитів зменшить довіру вкладників та інвесторів до банку, а також зумовить посилення нагляду Національного банку України за діяльністю цієї банківської установи (ризик втрати репутації);

Коментар модератора

129 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?