Курсова робота «Дослідження проблем і перспектив розвитку ділового туризму в Україні», 2009 рік

З предмету Туризм · додано 09.03.2010 14:42 · від Ren · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ i. Теоретичні основи ділового туризму 1.1. Діловий туризм: поняття та види 1.2. Особливості географії ділового туризму 1.3. Розвиток ділового туризму в світі 1.4. Розвиток ділового туризму в Україні Розділ 2. Дослідження проблем ділового туризму та шляхів їх вирішення в харківському регіоні 2.1. Розвиток ділового туризму в Харківському регіоні 2.2. Перспективи готельних підприємств Харківського регіону 2.3. Проблеми ділового туризму в м. Харків 2.4. Перспективи розвитку ділового туризму в м. Харків Розділ 3. Аналіз статистичної інформації ділового туризму 3.1. Стан ділового туризму в Україні 3.2. Тенденції розвитку ділового туризму в Україні Висновок Список використаної літератури ДОДАТОК А Схема факторів, що впливають на проблеми ділового туризму в Україні ДОДАТОК Б Схема шляхів вирішення проблем ділового туризму

Висновок

Діловий туризм грає найважливішу роль в розвитку національної економіки будь-якої країни, активно сприяючи її інтеграції в світовий ринок. Високі темпи його розвитку визначають, в першу чергу, глобалізація світової економіки і «стирання кордонів». Бізнесмени все частіше шукають і знаходять ділових партнерів за кордоном. Але, відправляючись в подібну подорож, вони хочуть не просто побувати на виставці, семінарі, конференції – вони їдуть за новими можливостями для свого бізнесу.

Глобалізація світової економіки і зв'язана з цим процесом інтенсифікація ділових, наукових і культурних зв'язків перетворили діловий туризм в одну з ведучих і найбільше динамічно розвинутих галузей світового господарства, що дозволило визнати його економічним феноменом ХХ сторіччя.

Що стосується України, індустрія MICE дуже стрімко набирає оберти. Просування української індустрії MICE на базі останніх світових досягнень у цій галузі може стати одним з ефективних ресурсів розвитку вітчизняних компаній і їхньої інтеграції у світовий економічний процес.

Але не зважаючи на це ринок українського ділового туризму залишається ненасиченим і по багатьом напрямкам – вакантним. Одна з основних причин – практична відсутність конгресних комплексів, що мають достатню місткість та відповідають сучасним вимогам. Відомі випадки, коли проведення престижних і представницьких міжнародних форумів в Україні переносилося в інші країни з єдиної причини – відсутність необхідних приміщень.

Однак, у цей час з огляду на актуальність і перспективність ділового туризму для України, необхідне сприяння розвитку інфраструктури галузі, створення єдиного інформаційного простору постачальників і споживачів послуг шляхом просування та розвитку світової концепції ділового туризму.

У створенні інфраструктури в'їзного бізнес-туризму в нашій країні необхідно також розробити певні кроки – будування нових бізнес-готелей та бізнес-центрів, створення конгресних бюро та виставочних організацій, розширення календарю конгресів, форумів і інших ділових заходів. Необхідність вище зазначених заходів пояснюється тим, що в останні роки бізнес-туризм перетворюється в одну з найприбутковіших галузей світової тур індустрії.

В усьому світі індустрія ділового туризму (MICE) перетворюється на великий бізнес. Що стосується Харківського регіону, тут діловий туризм здатний дати значний економічний ефект. Для Харківської області украй важлива сучасна конкретна практична програма поетапного розвитку і стимулювання ділового туризму. Активне сприяння розвитку ділового туризму необхідне саме з урахуванням його місця і перспективності в економіці і характеру самої індустрії туризму.

Все це потребує вирішення багатьох завдань, у першу чергу, пов'язаних зі зміною співвідношення ціни/якості убік зменшення вартісної складової, по-друге, невідповідність матеріальної бази, зокрема готельного господарства як Харкова, так і України в цілому світовим вимогам, по-третє, безпеки туристів. З метою забезпечення транспортних потреб бізнес-туристів, необхідно розширювати мережу компаній з прокату автомобілів. В Харкові слабко представлений цей сектор.

Розвиток ділового туризму на базі новітніх інформаційних технологій, останніх світових досягнень в цій галузі може стати одним з ефективних ресурсів розвитку вітчизняних компаній і їх інтеграції в світовий економічний процес. Грамотне освоєння цього ресурсу дозволить вже найближчим часом отримати помітну віддачу для всієї економіки регіону і країни в цілому.

Коментар модератора

47 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?