Дипломна робота «Заставна - інструмент на ринку нерухомості», 2009 рік

З предмету Фінанси · додано 08.03.2010 11:29 · від Назар · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Теоретичні основи функціонування заставної на ринку нерухомості 6 1.1. Істричний розвиток заставної 6 1.2. Сутність та природа заставної 8 РОЗДІЛ 2. Аналіз застосування заставної на ринку нерухомості 24 2.1. Правове регулювання обігу (функціонування) заставної 24 2.2. Відображення заставної в податковому обліку підприємств 34 2.3. Кредитування житла і заставні 35 2.4. Заставна, як інструмент рефінансування кредитних спілок 37 РОЗДІЛ 3. Вдосконалення діючої практики функціонування заставної 48 3.1. Особливості заставної 48 3.2. Функціонування заставної на ринку нерухомості: недоліки та шляхи вирішення 56 Висновки 62 Список використоних джерел 64 Додатки 72

Висновок

Цивільно-правовий інститут заставної, передбачений Законом про іпотеку, є безумовно важливою і необхідною частиною сучасного цивільного законодавства. Не дивлячись на це, наведений вище аналіз діючих норм, регулюючих заставну, як іменну цінну бумагу, виявив ряд істотних юридичних проблем її правового регулювання, що не дозволяє учасникам цивільного обороту широко використовувати заставну в своїй господарській діяльності. У зв'язку з цим, в цій роботі, я вніс пропозиції по удосконаленню чинного українського цивільного законодавства, з тим щоб заставна, як інструмент, покликаний підвищити оборотоздатністьсть іпотечних прав, увійшла в нашій країні не тільки, в термінологічний, але і в господарський оборот.

Аналіз заставної дозволяє зробити висновок, що вона включає не тільки істотні умови договору про іпотеку, але і всі умови забезпечуваного зобов'язання. Засвідчена заставною вимога про сплату грошової суми каузально пов'язана з умовами двох договорів, лежачих в основі її видачі (договору про іпотеку і кредитового або іншого договору, зобов'язання з якого забезпечується іпотекою). Отже, зобов'язана особа завжди може висунути заперечення проти вимоги утримувача заставної, засновані на цих договорах, зокрема коли не всі їх умови відбиті в тексті самої заставної або коли ці договори визнані недійсними повністю або частково по яких-небудь підставах. Каузальність заставної, як цінного паперу, полягає в тому, що зобов'язана особа може заперечувати проти вимоги утримувача, посилаючись на підставу (causa) заставної.

Якщо ж в тексті цінного паперу немає посилань на підставу її видачі, то відношення між добросовісним утримувачем цінного паперу і зобов'язаною особою набувають абстрактного характеру, а сама вона є абстрактною. Зобов'язана особа в цьому випадку не має права приводити заперечення проти вимог суб'єкта прав по паперу, якщо вони витікають із підстав видачі цінного паперу. Прикладами таких абстрактних цінних паперів в українському праві можуть служити вексель і чек.

Закон разом з тим не виключає розбіжності змісту між договором про іпотеку і заставною, оскільки в Законі про іпотеку встановлено, що при невідповідності заставної про іпотеку або договору, зобов'язання з якого забезпечене іпотекою, вірним вважається зміст заставної, якщо її власник у момент здійснення операції не знав і не повинен був знати про таку невідповідність. При цьому необхідно враховувати, що це правило не застосовується, коли власником заставної є первинний заставодержатель.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?