Курсова робота «Позбавлення волі», 2002 рік

З предмету Право · додано 07.03.2010 21:03 · від Назар · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Позбавлення волі в історії кримінального законодавства та за чинним кримінальним законодавством України 5 2. Поняття, види та строки позбавлення волі 9 3. Види нормативно-трудових установ та порядок їх призначення 15 4. Проблеми удосконаленого кримінального законодавства, що регламентує позбавлення волі як вид покарань 22 Висновки 30 Список використаних джерел 32

Висновок

Згідно Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або «тимчасової втрати працездатності, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості. Таким чином, велика увага приділяється засудженим, які не працюють у зв'язку із захворюванням, а також з причин, від них незалежних, і не одержують за цей час заробітної плати або інших доходів. Харчування та комунально-побутові послуги надаються їм за встановленими нормами за рахунок кошторису виправного центру, що є одним із проявів принципу гуманізму під час виконання кримінальних покарань.

Не дивлячись на досить-таки вільні умови, засуджені в виправних центрах також потребують проведення виховної роботи з ними, в деяких випадках досить серйозної, яка проводиться адміністрацією виправного Центру, а також власником (або уповноваженим ним органом) підприємства, де працюють засуджені, їхніми трудовими колективами і громадськими (Організаціями. Активна участь засуджених у виховних заходах заохочується і враховується при визначенні ступеня їхнього виправлення.

До засуджених можуть застосовуватися заохочення і стягнення різних ступенів суворості і значущості для самого засудженого, передбачених виправно-трудовим законодавством. Найгуманнішим із заохочень в такому випадку є надання відпустки тривалістю до дванадцяти діб раз на рік. Застосування такого виду заохочення стимулюватиме засуджених до сумлінної поведінки та ставлення до праці, і, в кінцевому рахунку, до дострокового звільнення.

На принципово інших засадах потрібно працювати над поверненням людини в суспільство, допомогти відновити втрачені зв'язки, або, у крайньому випадку, створити умови для співробітництва.

Якщо населення України не буде мати відповідних умов та не відчуватиме повної безпеки для реалізації нормальної демовідтворювальної поведінки, не буде бачити перспектив для існування та розвитку кожної сім'ї та особи, українському суспільству ніколи не бути процвітаючим або навіть стабільним.

Не дивлячись на існування протягом всього радянського періоду основного гасла "Все в ім’я людини, все на благо людини", відповідні органи не підходили до розгляду проблеми кримінального покарання з гуманістичних засад. В той же час, враховуючи напружену ситуацію в країні, не можна кидатися у крайнощі.

Але, якщо є можливість, зберегти хоч одне і повноцінне життя для дітей, для сім'ї, для суспільства, то це треба зробити!

В той же час треба зберегти той баланс, який надасть нам право називатися дійсно цивілізованою країною і забезпечити національну безпеку і стабільність в Україні.

Держава повинна абсолютно однозначно продемонструвати зміну курсу політики у сфері, яка розглядається за урахуванням декларування принципів правової держави.

Гуманізація Виправно-трудового кодексу України поліпшує ситуацію і послаблює удар, пов'язаний із загальними негараздами у державі.

Сьогодні ще існує достатньо багато взаємної недовіри між державними та неурядовими структурами, потрібно віддавати частину сил на пошук спільних точок зору. Відкритість нової системи дозволить працювати в рівному партнерстві і допоможе здолати протистояння. Головне, потрібне бажання держави перейти від декларацій та гасел до дійсної реформи існуючої системи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?